Tagasi

7 PÕHJUST miks minna sel suvel Bulgaariasse

Paljud meist pole puhkusele mõeldes kunagi kaalunud minna Bulgaariasse, aga just Bulgaaria on kiires tõusujoones kujunenud Euroopas puhkajate meelispaigaks ning seda mitmel heal põhjusel:

1. BULGAARIAS ON ODAV!

Kuigi Bulgaaria on osa Euroopa Liidust ja võiks eeldada, et hinnad on mõnusalt krõbedad, on siiski tegemist hoopis vastupidise olukorraga. Bulgaaria on siiani säilitanud oma kohaliku rahaühiku - Bulgaaria levi - mis on kindlasti aidanud hoida majanduse stabiilsemana ja puutumata suurematest välismõjutustest. Näiteks Bulgaaria pealinna Sofia elukallidus on pea 23% soodsam kui Tallinnas, kuigi elukvaliteet on üsna sarnane. Turistidele sobivad Bulgaaria hinnad väga hästi ja puhkuste kvaliteet on Euroopalikul tasemel koos kõigi puhkuspaiga hüvedega - lõputud liivarannad, tegevusi igale maitsele, turvaline ja mõnus Musta mere äärne kliima.

2. VALGED LIIVARANNAD!

Enamus turiste lähevad puhkusele siiski puhkama ja mittemidagi tegema ning selle mittemidagi tegemiseks on parim koht kas liivarand või basseiniäärne lebotamine. 378km puhast liivaranda tundub justkui paradiis! Aga täpselt nii ongi. Bulgaaria kõige populaarsem rannakuurort on nimega Golden Sands ehk Kuldsed Liivad. Ka Musta mere veetemperatuur on suvel keskmiselt 23-26 plusskraadi, seega ei pea vette minnes pool tundi värisema ega julgust koguma.

3. MATKAMA MATKAMA MATKAMA!

Muidugi puhata on mõnus ja tervisele vajalik, kuid puhkus tähendab siiski kõigi jaoks erinevaid asju. Paljude jaoks tähendab see aktiivset liikumist, kultuuri avastamist ja muuseumides käimist. Peale lõputu liivaranna troonib Bulgaariat ka mägine puutumata loodus, mis on korralik vastupidavustrenn ja seiklus aktiivsemat puhkust eelistavale inimesele. Nii et tossud kotti ja sammulugeja peale!

4. PEREPUHKUSEKS KÕIK OLEMAS!

Bulgaarias on suur valik peredele mõeldud hotelle, millel on pakkuda palju tegevusi ja vabaaja veetmisvõimalusi igale vanusele. Tihti kuulub hotelli kompleksi korralik veepark, animatsiooni tiim ja samuti pakuvad need hotellid KÕIK HINNAS pakette ehk sul ei tuleks terve puhkuse vältel ühegi lisakulutuse peale mõelda. Nagu ka eelnevalt mainitud, Bulgaaria on väga turvaline, mis lubab rahuliku südamega puhkust nautida.

5. EESTI MEES ON TANTSULÕVI!

Bulgaaria on tõeline peoparadiis oma rannaäärsete baaride ja klubidega. Ja muidugi ei puudu odav alkohol. Kindlasti tasuks proovida ka Bulgaaria rahvusjooki rakia ehk tulejooki, mille kangus algab 40% ja koosneb brändist ja fermenteeritud viinamarjadest-ploomidest. Proosit!

6. ARMASTUS KÄIB KÕHU KAUDU!

Bulgaaria toit on tugevate Türgi mõjutustega, kuigi näiteks traditsiooniliste toitude hulka kuuluvad kyufte ehk lihapallid ja Shopska Shalata ehk Bulgaaria lipuvärvides salat. Muidugi mereäärsete kuurortidele kohaselt ei puudu ka rikkalik mereannivalik. Puhkused ongi ju mõeldud nuumamiseks ja Bulgaaria võimaldab seda ülihästi!     

7. VÄGA HEA NETIÜHENDUS!

Paratamatult on netiühendus enamike inimeste jaoks väga oluline, et hoida end kursis kodustega või lihtsalt aktiivselt oma puhkusest ägedaid pilte ja emotsioone postitada. 4G saadavus on üle 90% Bulgaariast, seega vaata kasvõi terve Netflix puhkuse ajal ära. 


BULGAARIA REISIPAKETID al. 345 € leiad siit: https://tuusik.ee/eripakkumised/669

Head puhkust! :)