Tagasi

7 põhjust, miks valida järgmiseks puhkusekohaks Tuneesia

Pole vahet, kas te eelistate rannapuhkust või tutvumist Rooma aegadest pärit vaatamisväärsustega, selles kõige põhjapoolsemas Aafrika riigis on olemas mõlemad valikud. On aeg minna puhkama Tuneesiasse! Tuneesia koondab endas kõike, mis meid Põhja-Aafrika puhul paelub: siin on fantastilised päikesepaistelised liivarannad, suurejoonelised antiikvaremed ja Sahara kõrbe hiiglaslikud lauged düünid. Euroopast vaid kiviviske kaugusel paiknev Tuneesia on Vahemereäärne riik poolel teel Atlandi ookeani ja Niiluse delta vahel.  Veel enne, kui ma teadsin, et ma kunagi ise Tuneesiasse reisin, olin kohanud mitut inimest, kes armastasid selles riigis käia. Nad võisid lõputult rääkida Djerbast. Minu jaoks kõlas see troopilise paradiisina, mida peab iga hinna eest külastama. Puhta juhuse tõttu pidi minu elu esimene reis Tuneesiasse algama ei kusagilt mujalt kui just Djerbast. Olin tõeliselt põnevil!  

  

1. Tuhat kilomeetrit vapustavaid liivarandu 

Suurem osa päikesenautijatest läheb Tuneesiasse selleks, et tunda rõõmu merest ja suurepärastest Vahemere randadest. Need ei ole siin tegelikult kunagi ülerahvastatud - igaühe jaoks jagub piisavalt kuldset liiva. Tuneesia rannajoone pikkus on 1148 kilomeetrit! Kõige kaunimad rannad on Cap Boni poolsaarel. Väga head ujumiskohad leiate ka Djerba saarelt (kaks kõige kuulsamat randa on Sidi Mahrez ja Seguia). Tuneesia rannad on laiad ja üllatavalt pikad. Sousse'i linnast põhjapool asuva ranna pikkus on umbes 35 km ja Nabeuli lähdal paikeva ranna oma koguni kuni 50 km (!). Puhkus mereäärsetes kuurortides on tõeliselt lõõgastav. Suurem osa hotelle asub linnast väljas ning on oma rannaga, mis on mõeldud kasutamiseks ainult hotelli külalistele.   

     

2. Linnad tulvil ajaloolist võlu 

Tuneesia on palju enamat kui tüüpiline rannasihtkoht. Kui teid hirmutab puhkamine hotellis, mida ümbritseb vaid lõputu kõrb, pole teil vaja Tuneesias muretseda. Põnevad linnad, millega tasub tutvust teha, ei ole kunagi liiga kaugel.  Igas suuremas linnas on oma medina või siis ajalooline kvartal, mida kunagi ümbritsesid linnamüürid. Jalutamine neis kitsaste tänavate labürintides pakub tõeliselt ehedat elamust. Tuneeslased on sõbralikud ja lahked. Nad annavad meelsasti nõu ja aitavad teid alati, kui peaks vaja minema. Te ei näe neid kunagi kiirustamas - tundub, et alati on kõige jaoks aega. Ametlik keel on araabia keel, aga paljud kohalikud on kakskeelsed ja räägivad nii araabia kui ka prantsuse keelt. Inglise keelt osatakse vähem, aga siiski sain ma sellega igal pool hakkama. Praktiline nõuanne: Mis puutub suveniiridesse, siis soovitan neid, mis on tehtud oliivipuust: peamiselt igasugused nipsasjakesed ja köögitarbed. Ostsin mõned kulbid vaid seitsme dinaari eest (kaks eurot).  

     

3. Tutvuga maailma suurima kõrbe Saharaga 

Sahara kõrbe lummavad liivadüünid ulatuvad üle kümne riigi territooriumi ja katavad ka Lõuna-Tuneesia. Võin teile kinnitada, et see on hämmastav koht ja kahtlemata minu Tuneesia puhkuse tipphetk. Kavatsen kunagi kindlasti tagasi minna ja kõrbes ööbida. Võin ainult ette kujutada, kui palju seal taevas tähti näeb!   Kõige lihtsam on Saharasse minna Djerba saarelt. Sealt on kaks võimalust - kas minna läände, kus kõrb on pikitud soolajärvedega, või suunduda vaatama Sahara oaase.  Teepeal on huvitav peatus Matmatas - väike linnake, mis on tuntud oma maa-aluste koobaste poolest, kus kunagi elasid kohalikud berberid. Praegu Matmatas enam ei elata, aga selle arhitektuurse imega on kõigil võimalik tutvuda. 

         

4. Vahemereline kliima ja palju päikest 

Tuneesias on ilm aastaringselt päikesepaisteline. Mereäärt palistavad lõputud kuurordid, meeldivalt vahemerelist kliimat iseloomustavad soojad ja päikeselised päevad.  Ujumishooaeg kestab maist kuni oktoobrini. Merevee temperatuur võib tõusta kuni 28 kraadini. Kui te ei soovi liiga palavat ilma, siis vältige juulit ja augustit, mis on kõige kuumemad kuud.  Kõige parem aeg mereäärseks puhkuseks on september ja oktoober, kui ilm on meeldiv ja vesi ikka veel soe. Kui te aga soovite eelkõige tutvuda vaatamisväärsustega, siis sobivad ideaalselt aprill ja mai.   

        

5. Ahhetama panevad arheoloogilised vaatamisväärsused 

Tuneesia on pika ja rikka ajalooga riik. Riigi ajaloolist rolli tsivilisatsioonide tähelepanuväärse ristumispaigana tunnistab suur hulk arheoloogilisi vaatamisväärsusi.  Tuneesia avastasid Foiniika kaupmehed, kes siia lõpuks elama asusid. Foiniiklaste koloonia kujunes Vahemere piirkonda domineeriva impeeriumi keskuseks. Kuigi algsest Kartaagost ei ole tänapäeval palju säilinud, pakuvad linna varemed oma rooma saunade, katedraali ja amfiteatriga ajaloosõpradele siiski suurt huvi. Tuneesias on kõige võimsamad Rooma-aegsed varemed väljaspool Itaaliat. Minge riigi loodeossa, et tutvuda Rooma ajalooga Dougga, Bulla Regia ja Chemtou linnades. Külastage kindlasti UNESCO nimekirja kantud amfiteatrit El Jem, mis on ehitatud umbes 238 AD. El Jem on oma hinnanguliselt 35 000 istekohaga suuruselt maailmas kolmandal kohal.  

        

6. Tuneesias on lihtne ringi liikuda 

Tuneesial on väga palju pakkuda ja oleks kahju kogu puhkus ühes kohas veeta. Maanteed on üsna korralikud ja omapäi ringiliikumiseks on mitmeid võimalusi.  Valikud:  Autorent maksab umbes 48 USA dollarit päevas. Rentikohti on lihtne leida. Lennujaamas on hind kallim. Pikamaabuss on kahtlemata odavaim transpordiliik. Sõiduplaane ei ole olemas, aga bussid tulevad ja lähevad korrapäraselt.  Marsruuttakso (louage): jagatud takso kaheksale inimesele. Taksod sõidavad mööda kindlat marsruuti, aga väljuvad ainult siis, kui kõik kohad on täis. Rong: nutikas valik pikkadeks sõitudeks. Mugavate rongidega saab sõita Tunisest lõunasse Sousse'i, Sfaci ja Monastiri.   

        

7. Rahvusvaheline köök ja hõrgutavad mereannid 

Tuneesia köök on suurepärane. Kui teile aga maitsevad mereannid, siis naudite seda topelt. Olen siin söönud oma elu kõige paremaid krevette. Kohalik eriroog on grillitud kala, mida nimetatakse “poisson complet’. See on tõeline maiuspala! Tuneesia köök pakub laia valiku ernevaid maitseid. Siin on segunenud Türgi, Prantsuse ja Vahemere köögi mõjud.  Sealiha ei pakuta, sest tegemist on islamimaaga, aga lambaliha on sellele suurepärane alternatiiv. Peaaegu kõiki eineid serveeritakse puuviljade, köögiviljade ja oliividega.  Põhitoiduks on kuskuss või mannagraanulid, mida tavaliselt serveeritakse peale valatud hautisega. Kuskussi serveeritakse kas soojalt või külmalt ja see maitseb igas restoranis erinevalt. Toidud, mida tuleks proovida Brik – krõbe õhuke küpsetis terve muna, peterselli, sibulate ja mõnikord ka lihaga. Väga maitsev soodsa hinnaga eelroog. Salade Tunisienne/ Tuneesia salat – lehesalat, roheline paprika, tomat, sibulad, oliivid, redis. Kõik peeneks hakitud ja serveeritud koos tuunikalaga.  Harissa– väga vürtsikas tšillipasta (mõnikord pehmendatakse maitset porgandite ja jogurtiga), mida serveeritakse koos leivaga eelroana praktiliselt iga söögi juurde. Merguez– väikesed vürtsikad lambalihavorstikesed.  

          

Tuneesia reisipakkumised leiad SIIT

Allikas: https://www.veronikasadventure.com/holiday-in-tunisia/