Tagasi

Milline kohver valida?

Iga puhkusereis on omamoodi kogemus ja seiklus. Ma olen alati elevil oma reisidest rääkides, isegi kui miskit läks veidi nihu või asjad ei mahtunud tagasi tulles kohvrisse ära. 

Mis teema nende asjade mahtumisega on muidu? Lähen ja tulen nagu samade asjadega, aga tagasi tulles on ALATI mingi saaga, et kohver kinni saaks ja mahuks kasvõi üks hotelli logoga dekoratiivseep suveniiriks kaasa võtta, sest reisil olles alati tundub, et vot sellist seepi meil Eestis küll ei ole. 

Võib-olla mul on lihtsalt vale suurusega kohver.  See kohvri-teema hakkas mind kui reisisõltlast huvitama. 

Olles nüüd veidi rohkem süvenenud ning rääkides oma ala spetsialistidega Reisisemu.ee’st, eneselegi üllatusena tuli välja, et kohvrit tuleb kohati valida justkui sõpra, sest ka tema on kõikidele su reisidele nõus kaasa tulema. Kohver on investeering kauaaegsesse reisikaaslasesse, seega tuleks see otsus ja valik teha teadlikult. 

Aga mis siis on vastupidav, ruumikas ja samas stiilne?  Kuna enamus Tuusik.ee reisidele on lisatud 20kg äraantav pagas, leidsin Reisisemu.ee suurest valikust just ideaalse kohvri - ABS plastikust keskmises suuruses WINGS kergkohvri, mis on vastupidav kõigis ilmastikutingimustes. 

Neli kummist 360-kraadi pöörlevat ratast panevad selle kohvri justkui liuglema igal tasapinnal. Tuli välja, et see on ka üks Reisisemu enimmüüdavaid kohvreid ja ausalt öeldes ei imesta. Sellel WINGS kohvril on mitmeid muid muljetavaldavaid eeliseid:

  • kriimudekindel materjal, et kohver kauem ilus püsiks 
  • kohvrisse sisseehitatud vastupidav raam, mis kaitseb muljumiste eest
  • sisemised kinnitusrihmad, et kõik püsiks paigal nagu kord ja kohus 
  • kombinatsioonlukk, et eemale hoida uudistajaid 
  • valik pärlmuttervärve, mis püüavad pilke ja on isikupärased.         

Peale ABS-plastiku on tegelikult ka teisi materjale, kuid tihti muutuvad sellega ka kohvrid raskemaks. Näiteks on olemas kangast reisikohvreid, mis on praktilisemad selles suhtes, et neil on taskud tihti nii sees kui väljas, mis aitab vähe rohkem organiseeritumalt pakkida, kuid kangas on tihti kergem määrduma. 

Samuti on ka teisi plastikuid, näiteks polüpropuleen ja polükarbonaat, mis erinevad nii raskuse kui ka hinnataseme poolest. 

Muidugi iga reisi jaoks ei lähe vaja suurt reisikohvrit ja piisab ka käsipagasist, mis on mõningatel juhtudel (nt. 3-4 päevased puhkused) mugavam ja kiirendab lennujaamas protseduure. 

Kuna igal lennufirmal on oma ettekirjutised käsipagasi suhtes, on tark alati lennupileti kinnitusel käsipagasi mõõtude ja kilodega tutvuda. Tähtis on siiski meeles pidada, et see peab mahtuma käsipagasi hoidlasse ning et sa ise jõuaksid seda sinna tõsta. 

Samuti tuleks pakkida kõik elektroonika kõige peale, mis kiirendab kotikontrollide läbimist ja ei peaks käsipagasit täiesti lahti pakkima, et kusagilt riiete vahelt läpakas või koolutaja kätte saada. 

Kui kaasa on vaja võtta elektroonikat, plastikust käsipagas on kindlasti palju toekam ja hoiab ära muljumist. 

Et ka selle uue ja ägeda kohvriga oleks kuhugi minna, siis reisid leiad siit: https://tuusik.ee/reisiotsing

Mahukaid ja stiilseid reisielamusi!