Tagasi

AGENDIREIS: Albaania

Esimest hooaega saab Tallinnast otselennuga Albaaniasse (neljas Balkanimaa meie valikus!) ning kuna see oli ka meie jaoks üsna uus sihtkoht, saatsime reisikonsultant Agnese sealsete hotellide kvaliteediga tutvuma. Kuna see agendireis soosis ka palju omapead sihtkoha eripäradega tutvumist, saime ka palju parema ülevaate, et kellele ja miks üldse Albaania sobiks.

Agnese tagasiside põhjal on Albaania sobilik pigem täiskasvanutele, kuna selliseid uhkeid lastele mõeldud atraktsioonidega hotelle seal pole. Sealsed parimad hotellid on ideaalselt rannapromenaadi ääres, mis teeb selle koha just eriti mõnusaks neile, kes hindavad pikki jalutuskäike. Kõik hotellid on ka KÕIK HINNAS kontseptsiooniga, ent kohalik soodne hinnatase soosib kindlasti ka kohalike restoranide/baaride külastamist. 

Albaania lummab kindlasti ka oma võrratu looduse (70% on mäed!) ja arhitektuuriga, millel on rikkalik pärand ja ajalugu (Ema Teresa on seal sündinud!). Samuti leiab sealt hulganisti keskajast säilinud kindlusi ning linnatänavaid, millel tunde jalutada. Proovi kindlasti ka kohalikke traditsioonilisi roogasid, nt. Tave Kosi (ahjus küpsetatud lammas ja riis jogurtikastmes),  Fërgesë (röstitud punane paprika, tomat, kohalik kodujuust) ja Byrek (pirukas, mille sisu erineb, aga kõige populaarsem on spinati ja ricottaga).

SIIT LEIAD HOTELLISOOVITUSED:

EPIDAMN WHITE SENSATION 5*    

WOW! Kindlalt kõige parem hotell Albaania valikust! Sobib ka nõudlikumale kliendile. Uus, alles avatud hotell. Luksuslik ja omapärase disainiga. Mere ääres (promenaad on vahel). Spaa on olemas ja samuti väga kena interjööriga, kaasaegne. Kindlasti soovitada merevaatega tube. Hotell on kompaktse territooriumiga, alal on 2 basseini ja üks basseinibaar (kõige suurema valikuga, mida Albaania hotellides nägime). Toidud, joogid, teenindus - samuti 5+!  

ROYAL G LUX 5*  

Infos on kirjas, et täiskasvanute hotell, kuid nad muutsid kontseptsiooni ja lubavad lastega peredel ka majutada (kuid lastele atraktsioone ei ole). Üks kõige ilusamaid hotelle, mida külastasime – väga modernne ja euroopalik. Basseiniala on disainitud boho stiilis. Asub samuti promenaadi ääres ehk jalutuskäigu kaugusel on poode ja melu. Väga ilusa interjööriga hotell. Üks mu lemmikuid!

ROYAL G 4*    

Kõige parema asukohaga hotell! See asub rannapromenaadi ääres ning Durrese kesklinnast vaid 3 km kaugusel. Ranna osa on siin hotellis natuke imelik - randa sisseminek on väiksest trepist ja pikalt on väga madal vesi. Pigem soovitada ainult osalise või täieliku merevaatega tuba, land view toad on ilma rõduta ja väga tagasihoidlikud. Teised toad on ilusad. Hotell ise jälle modernne ja euroopalik ning basseiniala on boho stiilis. Rannabaar pole hinnas aga kohe rannabaari kõrval asub basseinibaar ja see on hinnas. Üks selle piirkonna lemmikuid hotelle, ei oska öelda miks 4*, sest see on kindlasti parem kui paljud 5* omad.

SUPREME HOTEL & SPA 5*    

Väga ilus, üks lemmikutest! Võib kindlasti soovitada. Asub Qerret piirkonnas, üks promenaadi kõige viimaseid hotelle (Albaanias on palju kerjuseid ja selle hotelli plussiks on see, et promenaadi lõppu ei viitsi kerjused ronida). Kõik on väga ilus ja elegantne. Kui kõik hotellid on muidu Albaanias sarnase stiiliga (heledad toonid, boho vibe jne), siis see on täitsa teistmoodi. Toad olid näiteks hoopis tumedamates toonides - aga siiski on kõik väga ilus ja kaasaegne! Hotell asub ranna ääres. Siin soovitaks ka kindlasti merevaatega tuba. Päikeseloojang on siit imeline :)  
  
AMR 4*    

Väga hea tasemega hotell, üks lemmikuid! Jälle hea asukoht ja ilus interjöör. Uus hotell, kõik on kena ja värske. Hotell asub promenaadi ääres. Rannas on päikesevarjud, lamamistoolid ja madratsid tasuta. Selle hotelli basseinibaarist vaadates on väga ilusad päikeseloojangud. Samuti üks selle piirkonna lemmikuid hotelle, ei oska öelda miks 4*, sest see on kindlasti parem kui paljud 5* omad.

ADRIA PALACE 4*  

Kaks hoonet, vana hoone on hiljuti renoveeritud ja teine hoone on täiesti uus. Interjöör on sama nagu enamus hotellides - kaasaegne ja euroopalik. Toad ja territoorium on väga ilus. Asukoht on samuti hea - hotell asub rannapromenaadi ääres.  

FLOWER & SPA 5*    

Hea 5* hotell, kuid kui võrrelda teiste siinsete 5* hotellidega, siis on see juba natukene väsinud. See ei ole värskelt ehitatud hotell vaid on paar aastat tagasi renoveeritud. Muidu on siiski korralik ja võib soovitada. Asukoht samuti hea. Jagavad osaliselt territooriumit Flower Garden hotelliga (seal on ka tenniseväljak).  

AMELIA MARE 5*  

Uus hotell. Modernne ja euroopalik. Asukoht on väga hea. Toad olid samuti väga ilusad. Peretoas on lastele voodiks lahtikäiv diivan.

ALBAANIA KÕNETAB? Vaata pakkumisi SIIT või küsi pakkumist info@tuusik.ee