COOEE Kyknos Beach Hotel
Hotell
Vaata kaardilAsukoht :
Asub 35 km kaugusel Iraklioni lennujaamast, 8 km kaugusel Hersonissose keskusest, 2 km kaugusel Maliast, 200 m kaugusel rannast. Koosneb kolmekorruselisest peahoonest liftiga, lisahoonest (ehitatud 2004.aastal) ja bangalote kompleksist.
Hotell :
Ehitatud 1990. aastal. Üldterritoorium 15 000 m2
Majutus: Hotellis on kokku 135 numbrituba. Standard room GV/SV (25 m2, mahub 3+1 inimest); Family room (asuvad Family hoones, 2 eraldi magamistuba, 40 m2, mahub 5 inimest).
Majutus loomadega: Lubatud koertega kuni 3,5 kg.
Tel.: (+30 289) 70 32040
Faks: (+30 289) 70 32320
Internet: www.kyknoshotel.gr
Toatüübid
- Superior Sea View
- Superior
- Family
- Standard
Toitlustus
- AI
Toas
- seif: toas, tasuline (mehaaniline)
- voodipesu vahetus: 2 korda nädalas (kehtiv ökosüsteem)
- konditsioneer: individuaalne tasuta
- toateenindus: tasuline (7:30 - 21:30)
- pesuvahendid
- rätikute vahetus: igapäevaselt (kehtiv ökosüsteem)
- telefon
- põrand: plaat
- tubade koristamine: igapäevaselt
- föön: olemas
- rõdu või terrass
- TV: satelliit
- Internet: Wi-Fi, tasuta
- minikülmik
- vann või dušš
Territoorium
- Internetikohvik tasuline
- grill tasuline (1 kord nädalas)
- keemiline puhastus (päringu alusel, tasuline)
- pagasi hoiuruum
- baarid: 2
- restoranid: 1
- pesumaja (päringu alusel, tasuline)
- arst väljakutsel (tasuline)
- basseinid: 2 (avatud mageveega)
- Wi-Fi avalikes kohtades, tasuta
- TV-tuba (tasuta)
- valuutavahetus
- päikesevarjud ja lamamistoolid basseini ääres: tasuta
Lastele
- veeliumäed: 1 (mitte väga suur)
- mänguväljak (puude varjus, aiaga piiratud, liivane)
- lastele eraldatud osa täiskasvanute basseinis (mageveega)
- miniklubi (KYKNAKI, 2-12 a., 10:00–18:00, 6 korda nädalas)
- lapsehoidja teenus: päringu alusel, tasuline
Meelelahutus ja sport
- minigolf tasuline
- tennise reketide ja pallide rent tasuta
- tenniseväljaku valgustus tasuline
- piljard tasuline
- jõusaal tasuta
- noolemäng tasuta
- veesport tasuline
- õhtune show tasuta (kord nädalas)
- temaatilised õhtud tasuta (kreeka õhtu üle 2 nädala)
- lauatennis tasuline
- minijalgpall tasuline
- tenniseväljak tasuline (2 väljakut kõvakattega)
Rand
- liivane (üle tee, 200 m hotellist, läbi Alexander Beach hotelli)
- pääs merre: liivane (osaliselt kivine)
- päikesevarjud ja lamamistoolid rannas: tasuline
Imikud (8 kuud - 3 a.)
- beebivoodi: päringu alusel, tasuline ( beebivoodi)
- lastetoolid restoranis olemas
Sihtkoht
Niinimetatud Kreeka usku inimestel ei saa Kreekas puhkamisest ilmselt kunagi küllalt. On asju, mida sooviksid kogeda üha uuesti ja uuesti - näiteks nautida värske oliivõli maitset oma Kreeka salatis või kuulata imeilusa kreeka keele laulvat ja poeetlist kõla.
5000 a vanuse kultuuriajalooga Euroopa tsivilisatsiooni hällis juba vaatamisväärsustest puudu ei tule.
Loomulikult on 16 000 km pikkuse rannajoonega Kreekal olemas kõik puhkajale esmavajalik - kristallselge merevesi, täisteenuseid pakkuvad rannad ning mugavad hotellid. Suurematel Kreeka saartel on mitmeid erinevaid kuurorte, mis võimaldab korduvkülastajal ühte ja sama saart üha uuest küljest avastada. Kui oled ühe saare enda jaoks risti-põiki läbi uurinud, võta ette järgmine!
Lühitutvustus
Pindala – 131 957 km². Kreeta saar – 8 336 km², Santorini saar – 73 km², Rhodose saar – 1 400 km², Halkidiki poolsaar – 2 918 km²
Rahvaarv – 11,3 miljonit (2013)
Pealinn – Ateena
Rahaühik – euro
Keel – kreeka keel (kreeklastele õpetatakse kahte kreeka keele versiooni: vanakreeka kirjakeelt ja uuskreeka suhtluskeelt).
Religioon – õigeusk. Kreeka on ainus ametlikult ortodoksne riik maailmas. Valdav enamus inimestest on Kreeka õigeusklikud.
Noppeid ajaloost
Kreekas on segunenud ida ja lääne kultuurid. Kreeka on demokraatia, skulptuuri, teatri, kirjanduse ja olümpiamängude sünnipaik. Nime „Kreeka“ sai paik roomlastelt. Maa pärisnimeks on „Ellada“ (vanakreeka keeles „Hellas“). Hellenistliku tsivilisatsiooni õitseaeg oli 3000-2000 a e.Kr. Kreeka ajalugu ilmestavad kaks olulist kultuuriperioodi; esiteks Vana-Kreeka periood, mis kestis kuni antiikaja lõpuni (al. 146 e.Kr oli Kreeka Rooma impeeriumi provints) ja teiseks periood, mis sai alguse Rooma impeeriumi jagunemisega Ida- ja Lääne-Rooma keisririigiks aastal 395. Teine periood kestis kuni Ida-Rooma ehk Bütsantsi impeeriumi langemiseni, jäädes Ottomani impeeriumi valdusesse. Uus etapp Kreeka rahva ajaloos sai alguse türklastest lahkulöömisega 1830. aastal. 1952. aastal võeti Kreeka NATO ja 1981. aastal Euroopa Liidu liikmeks.
Rahvusköök
Tzatziki – salatikaste maitsestamata jogurtist, küüslaugust ja kurgist
Melidzanosalata – baklažaanisalat
Gemista – riisi või lihaga täidetud tomatid või paprikad
Dolmade – dolmad ehk riisi- ja hakklihatäidisega viinapuuleherullid
Pasticijo – pastavorm
Kreeka kohv ellinikos kafes - väikses tassis serveeritav kange must kohv.
Frapes – frappe, külm lahustuv kohvijook, mida serveeritakse vastavalt maitse-eelistustele nii piima kui piimata ja suhkru või suhkruta.
Majutusinfo
Kui varem tähistati hotelle valdavalt tähtedega De Lux, A, B, C, D või E, siis nüüdseks on paljudes hotellides kasutusel tärnisüsteem. Hotellide kategooriad sõltuvad nende asukohast, pakutavate teenuste hulgast (mitte tingimata kvaliteedist), teenuste tasemest ning ruumide suurusest ja sisustusest. Samas erinevad ühe kategooria hotellid oma valmimisaja, kaasaegsuse, sisustuse ning pakutavate teenuste hulga ja kvaliteedi poolest. Kreekas on arvukalt suvilatüüpi hotelle. Paljude hotellitubade iseärasuseks (nii kõrgema kui madalama kategooria hotellides ning eriti Kreetal) on asjaolu, et sageli on mööbel (voodid, lauad, kummutid jm) kinnitatud põranda külge ja seega mittenihutatavad. Nagu Kreeta majapidamistele kombeks, on taolised mööbliesemed tihtipeale valmistatud kivist või erinevate metallide sulamist. Enamike hotellide teenindajaskond on üsna passiivne – külastaja ei tunneta üleliigset tähelepanu ega liigset viisakust. Austatakse klientide privaatsust ega piirata nende tegevust reeglitega.
Hea teada!
Tööaeg.
Väikestel erapoodidel ei ole kindlaid lahtiolekuaegasid, kuid nad on üldjuhul avatud kell 10.00–22.00 (või kuni tänavatel on piisavalt kliente). Suured poed on avatud kella 21.00ni. Lõunat (siesta) peetakse ajavahemikul 14.00 või 15.00 kuni 17.00–18.00. Pangad on avatud esmaspäevast reedeni kell 08.00–14.00. Turismihooajal on enamik pankasid avatud ka pärastlõunasel ajal.
Jootraha.
Tavapäraselt jäetakse toitlustusasutustes jootrahaks 10% arve summast. Peenraha tuleks varuda ka toateenijate tarbeks.
Transport.
Kogu Kreeka on kaetud väga hea teede- ning toimiva ühistranspordivõrgustikuga. Linnaliinibusside pileteid saab osta bussipeatustes või –jaamades asuvatest kioskitest. Kaugliinibusside pileteid saab osta juhilt (kindlasti varuge kaasa piisavalt peenraha). Samuti on linnades võimalik liigelda taksodega, mis on enamasti varustatud ka taksomeetriga. Taksokilomeetri hind sõltub kellaajast ja nädalapäevast, kuid keskmine taksokilomeetri hind on üks euro.
Piirangud.
Imporditava kauba suhtes kehtivad Euroopa Liidu piirangud. Rangelt on keelatud strateegiliste objektide, metroojaamade, meresadamate ja lennujaamade filmimine ning pildistamine. Mõnedes muuseumides ja kirikutes võib piltide tegemine olla lubatud vaid eriloa alusel.
Kingituseks.
Oliiviõli ja vürtsid, diktamus (kreeta pune) – usutavasti ravim kõikide haiguste vastu.
Tunneta Kreekat
Osalege suvisel Antiik-Kreeka teatrifestivalil.
Proovige omapärast männinoodiga veini Retsinat ja tzatziki kastet.
Võtke vastu võõra poolt esitatud kutse tantsule – see on üksteise tundmaõppimise viis. Seega varuge aega Kreeka muusika ja tantsudega tutvumiseks.
Võtke ette jalutuskäik Kreetal asuvas Euroopa pikimas Samaaria mäekurus.
Tehke paadiretk maailma ainulaadseimale ja kauneimale saarele – Santorini saarele, kus asub ka üks tegevvulkaan.
Külastage Kreetal asuvaid Knossose paleed ja Heraklioni arheoloogiamuuseumi; Spinalongat - Kreeka viimast leeprahaigete saart ja kunagist veneetslaste tugipunkti; Ateenat, Kreeka pealinna; Kalambaka Meteora kloostreid; Kreeka kõrgeimat tippu Olümpose mäge; Euroopa suurimaid keskaegseid linnu ning Liblikate orgu.