Tagasi

20 PARIMAT TÖÖKOHTA REISIMIST ARMASTAVATELE INIMESTELE

Armastate reisida, aga rahakotti puuga seljas ei ole? Ma tean, mida te tunnete. Kui ma esimest korda välismaale reisisin, muutsin ma ennast rahasäästumasinaks. Ma ei luiska, olin nii isegi väga lähedal inimesest mündidetektoriks saamisele. Sorisin oma vanemate teksaspükste taskutes, otsisin diivani alt sinna pudenenud münte ja kui midagi leidsin, lõin võidutantsu teel oma hoiukarbi poole (mu hoiukarbiks oli täiesti seakujuline hoiupõrsas). Aga aastatega ma tüdinesin kogu aasta säästmast ainult selleks, et paar nädalat puhkusereisi nautida, enne kui raha otsa lõpeb. 

Nii hakkasin pidama reisiblogi, lootes et ühel päeval kusagil kauges maailmas võiksin ära elada reisikirjade kirjutamisega. See juhtus vaid paar kuud hiljem. Kuid on ka palju muid võimalusi reisimise ajal raha teenimiseks, et oma reiside eest maksta. Järgnevad 20 parimat töökohta reisimist armastavatele inimestele.

20. Inglise keele õpetaja 

Juhtumisi on inglise keele rääkijail üks maailma otsitavamaid oskusi – inglise keele valdamine. See võib tunduda lihtne, kuid see on teie üks parimaid omadusi. Välismaal inglise keele õpetamine on teie jaoks sama kasulik kui teie õpilastele ja see lubab teil maailmas hõlpsasti reisida. Selliseid töökohti on külluses, ent teilt võidakse nõuda tunnistust, viimase saab aga õnneks lihtsalt hankida umbes kuu ajaga!

19. Avalik teenistus

Kui armastate reisida, kuid siiski tahate, et teil oleks maailmas rännates kindel seljatagune kõrghariduse näol, kaaluge rahvusvaheliste suhete eriala ning töö otsimist avalikus teenistuses välispoliitika ja -kaubanduse vallas. Üldjuhul pakuvad sellised ametikohad laialdasi reisimisvõimalusi, aga tõenäoliselt määratakse teid mis tahes maailma paika, ilma et teil endal oleks eriti sõnaõigust, kuhu teid suunatakse. Aga kui olete tõeliselt seikluslik ja väljakutsete aldis, siis on see töö arvatavasti teile lausa loodud!

18. Giid

Kui olete sõbralik ja hea suhtleja, on see teie jaoks võib-olla maailma parim ja meeldivaim töökoht. Kujutlege elu välismaal, tutvustades oma uut kodukohta ränduritele, kes armastavad täpselt samamoodi reisimist, nagu te isegi. Senikaua, kui armastate lobiseda ja olete kirglik uue elukohariigi või -linna fänn, meeldib giidi töö teile kindlasti.

 17. Stjuuard(ess)

See oleks üks kõige ilmsemalt sobiv töö reisimist armastavatele inimestele, lisaks on see üks kõige kättesaadavamaid ja nauditavamaid. Kujutlege rikkaid ja edukaid, kes peatuvad üks-kaks ööd välismaa linnades, vaid selleks, et ärgata ja seda kõike uuesti teha. Peate inimesi armastama, kuid mis puutub kvalifikatsiooni, siis enamik lennufirmasid eeldavad vaid eelnevat klienditeeninduskogemust ja tunnistust. Eeldage hullumeelseid tööaegu ja pöörast elustiili, see ei ole nii lihtne kui see näib või tundub, kuid reisimist armastajatele on see täiesti ideaalne. Veelgi enam, te teenite endale ja oma perele suure allahindlusega reise. Mõlemad pooled võidavad.

16. WWOOF

Kui olete maadeavastaja, kellele meeldib vastuandmise mõte, võib teie võimalus olla ülemaailmne vabatahtlike liikumine mahetaludes WWOOF (ingl k World Wide Opportunities on Organic Farms)! WWOOF pakub turistidele võimalust eetiliselt reisida , mis hõlmab ka selle eest maksmist – olukord, kus jällegi mõlemad pooled võidavad.

15. Impordi-ekspordisektor

Tundub hoomamatu? Seda see mõningal määral tõesti on. Tänapäeva ühiskonnas võite importida või eksportida mida tahes. Globaliseerumise pideva kasvu tingimustes otsib igaüks järgmist asja, mida hankida. Teil peab olema ettevõtlikkust ja mitteallaandev suhtumine, kuid see on suurepärane vabandus töötegemise asemel reisimiseks, kui saate selle enda kasuks tööle panna!

14. Töö kruiisilaeval

Kruiisilaevadel on ohtralt töökohti, kuid need on ka väga otsitud. Kui teil õnnestub üks neist endale sebida, avastate te rõõmuga, et see on tegelikult ka selline, nagu see tundub – teenite elatist samal ajal maailmas ringi rännates! Kui eelmine mõte teile veel piisavalt hämmastav ei tundu, siis nüüd lööme teid täitsa pahviks – te saate ka tasuta söögi ja öömaja.

13. Töö au pair'ina

Kui te armastate lapsi, on see teie jaoks ideaalne väljund. Boonuseks on seejuures võõrkeele valdamine või soov oma võõrkeeleoskuse täiendamiseks. Au pair'ina elate välisriigis vastuvõtvas peres, hoolitsete laste eest ja saate oma jõupingutuste eest väikest tasu. See on suurepärane võimalus kogeda elu teises riigis, aga teie vaba aeg on äärmiselt piiratud.

12. Jooga, tantsu või mis tahes oskuse õpetamine

Kui olete kirglik ja andekas mõnes nišioskuses nagu jooga, tango tantsimine või midagi muud, mille vastu inimestel ilmselge huvi on, miks siis mitte teha midagi te armastate, JA saada selle eest palkagi!? Olgu see siis Bali saarel jooga õppimine ja õpetamine või Argentiinas tantsuõpetajaks hakkamine, võimalusi on lõputul hulgal.

11. Töö baaris

Mingem tagasi põhitõdede juurde – üks populaarsemaid ränduritele sobivaid töökohti on üsna lihtsasti leitav. Kui teil on vajalikud tööviisad, leiate üsna kindlasti tööd mõnes baaris. Juba kodumaal vastava töökogemuse saamine tuleb muidugi kasuks, kuid ei ole vähimalgi määral vajalik!

10. Surfi- või suusainstruktor

Järgmine rändurite seas populaarne valik on valida hooajatöö surfi- või suusainstruktorina. Talvefännide populaareimate sihtkohtade seas on Kanada ja Prantsuse Alpid, kuid kui teile meeldib soojem kliima, miks mitte kaaluda surfamise õpetamist? Saadaval on palju töökohti ja suurepärane koht alustamiseks oleks portaal seasonworkers.com.

9. Töö purjejahil

Kui tahaksite teada, milline on elu ja töö superjahil, vaadake intervjuud purjejahi stjuardessiga , kust selgub, et see on tõepoolest nii glamuurne ja ülistatud kui see tundub. Jahtidel makstakse märkimisväärseid rahasummasid pööraselt pikkade töötundide ja hullude nõudmiste täitmise eest, kuid see tundub tõepoolest ebareaalselt unistusliku elustiilina!

8. Töö rahvusvahelises hotelliketis

Sageli inimesed unustavad, et välismaal töötamine võib alata kodumaal töötamisega. Kui teil õnnestub sebida endale tööots rahvusvahelises hotelliketis, siis seal on lausa jalaga segada võimalusi lasta end sama ettevõtte piires teistesse hotellidesse suunata ja töötada ühtaegu reisimisega.

7. Tänavaesineja

Naaskem uuesti põhitõdede juurde – kui teil on annet, saate teenida elatist mis tahes oskusega ükskõik kus. Kas viisi peate? Või oskate peotrikki, mis võiks rahvahulki lõbustada? Tänavaesinejana tegutsemine on üks lihtsamaid rahateenimisviise, kuigi sissetulekud võivad olla ettearvamatud ja mõnikord masendavalt väikesed. Aga kui te oma kunsti armastate...!

6. Veebidisain

Me elame päris põnev digitaalajastul – igaüks võib elatist teenida veebis. Üks meeletu potentsiaaliga ja määratute töövõimalustega valdkond on veebidisain. See on väga lihtne. Piisab vaid kui õpite programmeerima, olete loov ja panete kõik oma oskused mängu! Praegu on põnev aeg väikefirma asutamiseks ja oma oskuste veebis pakkumiseks – tehke kõhklematult proovi!

5. Reisikonsultant

Kui reisimine meeldib teile niivõrd, et võiksite kujutleda end teiste jaoks puhkusereise broneerimas, on see töö teile just sobiv! Selle lisaboonuseks on, et teid võidakse kutsuda perereisidele, kus saate tasuta reisida ning suurte allahindluste saamine enda puhkusereiside ostmisel.

4. Bollywoodi filmitäht

Tundub pöörase mõttena? Kuid Bollywoodi filmis Lääne inimese tähtrolli saamine on üsna sage! Kaalukad allikad väidavad, et tuleb lihtsalt Indiasse jõuda, seal märgatud saada ja tähtroll Bollywoodi filmis on kindlustatud!

3. Foto- ja filmireisid

Kui teil on loomingulisi andeid ja soovite täiskohaga rändur olla, on suurepärane mõte haarata kaamera, koolitada ennast, muuta oma oskused täiuslikuks ja müüa oma pilte / videoid veebis. Kuigi see nõuab väikest alginvesteeringut on võimalus muuta see oma täiskohaga karjääriks enamiku jaoks liiga hea, et see käest lasta!

2. Reisimisest kirjutamine

Minu kui täisajaga reisiblogija isiklik lemmik ja ütlen kohe ära, et kergemini saavutatav kui arvate!!! Saan tonnide viisi meile küsimusega: "Kust küll alustada, kui on soov reisiblogijaks hakata?" ning parim soovitus on lihtsalt alustada! Kusagilt tuleb alati alustada. Kui mina reisiblogimisega pihta hakkasin, teadsin ma, et soovin seda oma täiskohaga karjääriks muuta, kuid mul polnud aimugi, kuidas seda teha. Nii et ma lihtsalt hakkasin kirjutama, toimetama, oma lähenemisviisi kohandama ning aja jooksul paranes nii mu kirjutamisviis, see, millest ma kirjutan ning ka see, kuidas ma oma ülemaailmse lugejaskonnaga lävin. Keegi ütles mulle kord, et pikas perspektiivis tasub pigem töötada tasuta millegi heaks, mida sa armastad, seni, kuni sulle hakatakse selle eest maksma, selle asemel et teha midagi senikaua, kui sa seda armastama hakkad. Need sõnad jäid mulle pealuu sisse ja kui olin paar kuud tasuta kirjutanud, hakkasin reisiblogi pidamisega juba (veidi) raha teenima. Mul on nii palju vedanud, et olen saanud sellest aja jooksul täiskohaga karjääri teha! Minu lugu saab lähemalt lugeda siit.

1. (Mis tahes ala) vabakutseline

Kuid miks piirduda vaid reisidest kirjutamise, reisifotode tegemise ja videote filmimsega ... kui saab hakata mis tahes ala vabakutseliseks ja selle tulemusel reisida! Digitaalajastul, mil me elame on muutumas üha tavalisemaks asutada väikefirma, tegutseda vabakutselisena ja elada välismaal, ise samal ajal reisides. Paljud väikesed ettevõtted reisivad hommikust õhtuni ja teevad tööd teelejäävais kohvikutes – selles valdkonnas toimub mingi väike revolutsioon!

Autor: Brooke Saward