Tagasi

13 VÕIMALUST EKSOOTIKAREISIKS

Suurem osa suvehooajast on edukalt möödunud. Kuna Eestis on suveilm jäänud soovida, siis on meil olnud kibekiired kuud kõrgenenud nõudluse tõttu. Kes aga sel suvel reisile ja sooja ei jõudnud, hetkel on parim aeg hakata talvehooaja puhkusereisi mõtteid mõlgutama. Lisaks populaarsele Egiptusele ja Kanaaridele (Tenerife, Gran Canaria), saab algusega Tallinnast (ümberistumisega Istanbulis/Riias) ja Riiast ka 13 erinevasse kaugsihtkohta üle maailma. Oleks lausa patt jätta see võimalus kasutamata - ettemaks VAID 20%! Kindlasti soovitame küsida ka Riiast algusega pakette, sest kuupäevad ja hinnad võivad olla mõneti erinevad - info@tuusik.ee

1. TAI

Tai on eestlaste seas olnud aastaid juba üks eelistatuimaid eksootilisi sihtkohti. Kindlasti on seal tõeliseks tõmbenumbriks sihtkoha soodsad hinnad, mõnus kliima ja muidugi rannad/kultuur. Taisse saab puhkama minna juba alates 29.oktoober ja lennud toimuvad erinevatel päevadel nii Bangkoki kui ka Phuketisse. 

2. ARAABIA ÜHENDEMIRAADID

Kindlasti üks lähim kaugsihtkoht ning Riiast võimalik lausa otselennuga sinna minna. Dubai ja teised 6 emiraati on kindlasti tõeline tõmbenumber turistile, kes naudib tänapäevast arhitektuuri ja tohutut valikuvõimalust. Dubai on üks maailma kosmopoliitsemaid linnu, kus 85% elanikkonnast on sisserännanud rahvas, seega kindlasti ei maksa karta karme reegleid ja ettekirjutisi nt. riietumise osas. Muidugi austavad seal elavad expatid ja turistid kohalikke väga (eriti näiteks ramadani ajal), ent üldiselt on tunne nagu igas teises Euroopa suurlinnas: melu, üüratu valik kohvikuid-restorane-kaubamaju ning ka suurepärased liivarannad. Riiast algusega saab AÜE-sse juba alates novembrist, Tallinnast alates 22.12. 

3. UUS! VIETNAM

Vietnam on reisivalikus üle aastate esimest korda ja on juba tõeliselt elevust tekitanud. Vietnami puhul kindlasti tuleb esimesena pähe toit ehk need värsked ja mõnusad pho-supid. Vietnam kindlasti lummab ka oma imeilusa looduse ja naturaalsusega, samuti on seal mitmeid maailma kultuuripärandisse kuuluvaid kohti, nt. Halong Bay,  Phon Nha Ke Bang Caves, Hoi An Ancient Street and Cham Islands. Esimene väljumine Vietnamisse on Tallinnast 22.jaanuar 2024 ja Riiast juba 22.oktoober. 

4. TANSAANIA (SANSIBAR)

Sansibar on idülliline Tansaania alla kuuluv saar, mis kutsub puhkama ja end välja lülitama igapäevasest kisast-kärast. See on justkui tõeline paradiisisaar ümbritsetud korallidega ja mitmekülgse mereeluga. Tansaaniasse saab Tallinnast algusega reisida alates 17.11 ja Riiast 18.10. Vaata 10-öiseid pakkumisi algusega Tallinnast SIIT

5. INDONEESIA (BALI)

Bali reisid on olnud saadaval tegelikult terve suvehooaja, kuid kindlasti on see eksootiline saar populaarseim talvehooajal. See lopsaka loodusega saar lummab oma kärestike, ikooniliste riisipõldude ja lilleaedadega. Tallinnast algusega saab Balile alates 16.11 ja Riiast 13.11. 

6. SEIŠELLID

Need India ookeanis asuvad saared on taaskord ideaaline rahulikumaks puhkuseks, mis hõlmab endas rahulikke rannapäevi ja korallides sukeldumist, kuid kust leiab ka soovi korral melu ning mitmekülgseid tegevusi (nt. seal elavad ühed maailma suurimad hiidkilpkonnad, mõnusad matkarajad mägedes ja muidugi kohalik toit). Tallinnast algusega algavad reisid Seišellidele 14.11 ja Riiast 15.12.

7. MEHHIKO 

Cancun on tõeline maiuspala kõigile, kes ihkavad Kariibi mere vaibi, peolembelist atmosfääri koos rannapuhkusega. Kuna tegemist on pea 2-nädalase puhkusega, soovitame kindlasti tutvuda ka Mayade varemetega Tulumis. Tallinnast algusega saab Mehhikosse alates 16.12 ja Riiast algusega 11.12. 

8. UUS! JORDAANIA

  Jordaania on täiesti esmakordselt meie valikus. Jordaanias on kindlasti kultuuri- ja arheoloogiahuvilisele palju uudistamist. Jordaaniasse algavad reisid nii Tallinnast kui ka Riiast alates 31.10. Kuna Jordaania on Eesti turul niivõrd uus ja kohati tundmatu, siis on hetkel väga head tutvumishinnad! 

9. MAURITIUS 

Mauritius on kindlasti vähe luksuslikum paradiisisaar ning samuti pigem mõeldud just nautlemiseks ja kulgemiseks. Samuti on saar populaarne veespordi harrastajatele, kuna troopiline kliima soodustab seda harrastada aasta ringi. Tallinnast algusega saab Mauritiusele alates 17.11 ja Riiast 14.11. 

10. KUUBA

Kuubal oleks justkui aeg seisma jäänud, ent samas on tunda korralikul Kariibi õhkkonda: ladina rütmid, rumm, sigarid, mittekusagile-pole-kiiret-õhkkond. Kuuba on kindlasti üks kallemaid sihtkohti meie valikus, ent see on kindlasti seda väärt. Tallinnast algusega saab Kuubale alates 19.12 ja Riiast algusega juba 12.11. 

11. SRI LANKA

Sri Lanka on väga rikkaliku ajaloo ja kultuuriga sihtkohti. Kui sind lummavad ka eksootilised loomad ja loodus, Sri Lanka kindlasti pettumust ei valmista. Tallinnast algusega saab Sri Lankal puhata alates 24.12 ja Riiast 03.01. 

12. DOMINIKAANI VABARIIK (PUNTA CANA)

Jälle tagasi Kariibidel! Ei saa üle ega ümber kuidas Kariibid kohe õhkavad sellist puhkuse õhkkonda, kuna seal on kõigil aega, kuhugi pole kiiret, elu lihtsalt sujub kuidagi omas salsa-regeatton-bachata rütmis. Punta Cana on tõelisele rannapuhkuse gurmaanile sobiv sihtkoht. Tallinnast algusega saab Dominikaanidele alates 11.12 ja Riiast alates 08.11. 

13. MALDIIVID

  Kes meist ei oleks Maldiividest kuulnud. Need veepealsed villad ja täielik paradiis! Maldiivid on n.ö uppuvad saared, seega kui eluunistus on olnud seal ära käia, siis kindlasti kasuta võimalust. Tallinnast algusega algavad reisid Maldiividele 12.01 ja Riiast 28.12. 

BRONEERI EKSOOTILINE KAUGPUHKUS TALVEHOOAJAKS JUBA TÄNA! :)