Tagasi

15 põhjust reisida vähemalt kord aastas

 #1 Reisimine avab su meeled. Sõit teistesse riikidesse avab su südame ja meeled uutele kogemustele. Võõras kohas viibimises on midagi sellist, mis paneb su unustama seniteatut. Sa justkui teed oma meeltes ruumi uutele asjadele.

#2 Saad lisada midagi uut oma „tehtud ägedate asjade“ nimekirja. Sõitsid piki Karuni jõge Iraanis? Kohtusid Mongoolia tasandikel põdrakasvatajatega? Õppisid Koh Taol tegema parimat tom yum goongi? Isegi kui sa istud lihtsalt Barcelona hotellitoas, koged kodust eemal olles ikkagi midagi ägedat ja teistsugust.

#3 Kohtud uute inimestega — igasuguste inimestega. Parim asi reisimise juures on kohtumine huvitavate inimestega. Sa ei või iial teada, kes sinu teele äkki satub ja mida ta sulle sinu enda kohta õpetab.

#4 Õpid tundma uusi kultuure. Kas teadsid, et maoorid tervitavad üksteist ninasid ja otsaesiseid kokku surudes? Nad usuvad, et segatud hingeõhk loob silla kahe eraldi hinge vahel. See „hongi“-nimeline komme on armas osa nende kultuurist ning kui sa ei juhtu kunagi Uus-Meremaale, ei saa sa seda kunagi kogeda. See on vaid üks näide sellest, kui mitmekesised ja erilised on maailma eri kultuurid.

#5 Sa oled sunnitud maitsma uusi toite. Reisimine annab sulle haruldase võimaluse maitsta uusi roogasid autentses õhustikus. Eestis asuva Tai restorani külastamine ei ole võrreldav sellega, kui naudid kohalikku toitu Bangkoki tänavatel.

#6 Sul on aega. See on isegi natuke hale, et me pühendame nii suure osa oma elust tööle ja jätame endale vaid üksikuid hetki tegemaks asju, mida me tegelikult teha tahame. See võib kõlada uskumatuna, ent kui sa oled kord otsustanud midagi teha, siis sa suudad kõik asjad ära korraldada.

#7 Sa vajad lihtsalt puhkust. Väljend „ennast surnuks töötama“ ei ole olnud kunagi tabavam kui siin ja praegu ning viimaste aastate jooksul. Konkurentsitihe töökeskkond sunnib paljusid meist töötama viletsa palga eest rohkem kui vaja. Nii nagu lapsed vajavad koolivaheaega selleks, et puhata end välja nii vaimselt kui füüsiliselt, vajad ka sina puhkust oma tööst.

#8 Põgenemine reaalsusest. Sa ei saa arvatavasti ehk küll täide viia oma unistust pakkida asjad, minna kodust ära ja hakatagi reisiselliks, ent kui lubad endale kord aastaski ühe seikluse, saad vähemalt osa sellest unistusest teoks teha. Loo endale reisil uus reaalsus, isegi kui see on vaid ajutine.

#9 See on täiesti võimalik. Üks kord aastas reisimise juures on hea veel see, et see on ka rahaliselt täiesti tehtav. Tänu odavlennufirmadele ja kampaaniahindadele saad sa igal juhul broneerida oma pileti juba varakult ning minna.

#10 Äraolek muudab sind hoolivamaks. Vahepeal kodust ja tuttavatest inimestest eemalolek avardab silmapiiri ja paneb sind puudust tundma asjadest, mida võtad igapäevaselt enesestmõistetavalt. Oma mugav auto, võimalus suhelda emakeeles, parimale sõbrale küllaminek ja kõik need teised asjad, millega sa oled harjunud, aga mis kaugelt vaadates tunduvad palju mõnusamad. Kes teab? Ehk hakkad tundma puudust isegi oma mugavast töisest rutiinist.

#11 Murra oma piiridest välja. Kuskile mujale reisimine sunnib sind oma võimete piire laiendama ning proovile panema oma sotsiaalseid oskuseid. Kui üritad Egiptuses mitte pettuse ohvriks langeda või Itaalias välja selgitada, millise rongi peale minna, imestad ise ka, kuidas su võimed proovile pannakse. Usu mind, miski ei paku suuremat rahuldust kui millegi sellisega hakkama saamine, milleks sa arvasid end mitte võimeline olevat.

#12 Saad teada, kes sa oled. Ei julgeks päriselt väita, et sa leiad reisil iseenda, ent kindlasti avastad endas midagi, mille sa arvasid ammu juba kaotanud olevat. Reisimine toob inimestes välja nende tegeliku olemuse, nii et vahet pole, kas sa avastad enda kohta midagi uut või leiad taas midagi vana, nauditav on see protsess igal juhul.

#13 Reisimine annab su elule tähenduse. Üks kord aastas reisile minek annab su igapäevaelule teatud tähenduse. Reisimine aitab näha argielu eesmärki ja mõtet. Argist võidujooksu karjääri nimel on palju lihtsam taluda, kui tead, mille nimel sa töötad ja milleks raha säästad.

#14 Reisimine õpetab sulle midagi uut. Imestad ise ka, kui palju uusi oskuseid on võimalik välismaal viibides omandada. Kehakeele kasutamisest Tais toidumüüjatega suheldes kuni oma eelarve jälgimiseni kohalikus valuutas. Igatahes õpid sa üsna kiiresti ära, kuidas elada oma elu eemal tavapärasest.

#15 Ajad kõik teised kadedaks. Kes ei tunneks kadedusetorget nähes sinu Instagrami #nofilter pilte Andamani merest Phuketis või FourSquare check-in’i Rooma Panteonis, lugedes sinu blogisid Kongos asuvast Virunga Rahvuspargist või kuuldes, et kohtusid Sarawakis Penani hõimuga.

Dalai-laama surematud sõnad: „Mine üks kord aastas kuhugi, kus sa pole kunagi varem käinud.“ Vahet pole, kas sa oled 20-ndates või 60-ndates eluaastates, kunagi ei ole hilja leida kord aastas endale aega reisimiseks. Sa oled seda väärt!

Vaata parimaid reisidiile siit: https://tuusik.ee/eripakkumised

Allikas: http://www.lovepanky.com