Tagasi

Avastamist väärt Punane meri

Egiptus on üks eestlaste talvehooaja lemmikpaiku ja seda mitmel olulisel põhjusel: sinna saab mugavalt otselennuga, hinna ja kvaliteedi suhe on paigas ning Eesti muutliku talveilmaga võrreldes on seal väga mõnusalt soe. Nii Hurghada kui Sharm el Sheikh pakuvad igale vanusele sobilikke puhkusevõimalusi, alustades kõikehõlmavast perepuhkusest kuni SPA-puhkuseni või hoopis peolembesed hotellid ainult täiskasvanutele.    

Hetke parimad pakkumised leiad siit:https://tuusik.ee/eripakkumised

Kuigi paljude jaoks nädal kõik hinnas mittemidagi tegemist on just selline puhkus, mida nad kiire elutempo kõrvale vajavad, ahvatleb Egiptus tihti turiste ka teisel olulisel põhjusel - seal asub maailma üks väheseid säilinud korallrahusid. Egiptuses on päris mitmeid hotelle, mille privaatsest või lähedalolevast rannast saab kohe otse snorgeldama minna, kuid tihti võetakse ette ka päevaseid snorgeldamis- ja sukeldumispäevi Punasele merele koos kogenud instruktoritega. Kõige ägedam on see, et Egiptuses on täiesti olemas eestlaste firma nimega Sinaistar, mis on seal juba 2002. aastast edukalt tegutsenud ning kes just selliseid ägedaid päevaseid retki Egiptuses korraldab. Ja veel EESTI KEELES!       

Miks on korallrahu säilitamine planeedi ökosüsteemile vajalik? Korallid kaitsevad rannikuid vee laastava mõju eest ning on varjualuseks paljudele mereorganismidele. Samuti on need tähtsad toiduallikad mereorganismide toiduahelas. Peale selle töötlevad korallid efektiivselt lämmastikku uuesti hapnikuks. Korallide mitmekesisus on aluseks ka paljudes meditsiinilistes läbimurretes, kuna korallid on arenenud endale keemilise kaitse vaenlaste eest, mis on aga ka tõhus komponent võitlema näiteks vähi, artriidi, Alzhaimeri ja paljude viirushaigustega. Ja kõige tipuks on sealne elu rikkalik ning silmipimestavalt kaunis oma mitmekesise värvide mängu ja vaheldusrikka struktuuriga.   

Sinaistar'ga saab Punasele merele minna nii Hurghadas kui Sharm el Sheikhis. Nende laevad väljuvad 2-3 päeval nädalas. Hommikul tulevad nad teile hotelli järele ja sõidavad seejärel oma koduklubi sadamasse. Kella 9.15 ajal suundutakse mootorjahiga merele. Tehakse eesti keeles meeleolukas instruktsioon snorgeldajatele ja sukeldumishuvilistele, räägitakse pikemalt Punase mere ainulaadsusest, seal pesitsevatest mereelanikest, uuritakse kalakaarti ja varustust, ning sekka arutatakse ka olulisi kohapealseid teemasid, mis teile huvi pakuvad. Päeva jooksul peatutakse snorgeldamis- ja sukeldumispaikades kaunite korallriffide lähedal, kus saab imetleda Punase mere ilu või niisama päevitamise vahele ka end vette kasta. Lõunaks pakutakse laeval valmistatud maitsevat einet koos värskendavate karastusjookidega. Merereis kestab kokku umbes 7 tundi ning merereisi lõpus viiakse teid tagasi hotellidesse. Sellise kõikehõlmava merepäeva hinnad jäävad vahemikku 25€ - 60€. Tutvu hindadega SIIN.

Kasuta võimalust ja avasta sinagi imelist korallrahu!