Tagasi

HURGHADA – miks nii populaarne?

Käisime oktoobris Hurghadas hotelle üle vaatamas ja panime siis kirja mis meelde jäi.

Eurooplaste jaoks on Egiptus vaieldamatult ka üks eelistatuimad puhkuse sihtkohti, kuna kliima on meile sobilik sügis-talve perioodil (max. +31 päeval) ning valikus on sadu kuurorte, millest sobiliku leiab ka kõige nõudlikum puhkusegurmaan. 

Veetes aega Hurghada erinevaid linnaosi avastades ja tutvudes põhjalikult laialdaste puhkusevõimalustega, võin julgelt väita, et kui teadlikult valida enda puhkuse eesmärkide jaoks sobiv piirkond ja kuurort/hotell, pettuma kindlasti ei pea ja võib lihtsalt muutuda iga-aastaseks Hurghada külastajaks.  

Hurghada on kindlasti nagu Tallinn, mis kunagi valmis ei saa. Pole vahet mis piirkonnas peatuda, uute kuurortide ehitused, uuendused ja laiendused on paratamatult tihti ringi liikudes vaateväljas, kuna nõudlus on suur ning nõudlustega ka ootused, seega paljud kuurordid pürgivad juba väga euroopalikule tasemele.  

Et lihtsamini aru saada, jagan Hurghada linna 4 piirkonda: Makadi Bay, Sahl Hasheesh, El Mamsha ja Sakala. Kõik esmapilgul üsna keerulised nimed, kuid asuvad lennujaamast kuni 30-minutilise transfeeri kaugusel. 

Tunnise transfeeri kaugusel lennujaamast asuvad veel kuurort-piirkond Soma Bay ja uuem kuurortlinn El Gouna. Makadi Bay asub lennujaamast ligikaudu 30 minuti bussisõidu kaugusel. Tegemist on piirkonnaga, kus on kuurordid üsna lähestikku ning kohalike kaupmeestega hinnaläbirääkimisi peab pidama väga vähe (kui siis ainult kuurorti-sisestes poodides). 

Nii Makadi Bay kui ka Sahl Hasheesh sobivad ideaalis turistile, kes soovivad veeta terve puhkuse kuurordis või väljas käia vähe. Kuurortidest käivad muidugi ka bussid ja tellides ka taksod soovitud kohtadesse, kuid need on lisatasu eest. El Mamsha ehk Uus-Hurghada on üks puhtamaid ja stiilsemaid jalakäijatele mõeldud tänavaid kesklinna lähedal, mis on ääristatud butiikide, restoranide ja stiilsete kuurorthotellidega. 

Sakala ehk kesklinn on koht, kus pidevalt on sumin ning kauplemine iga nurga peal. Sealsed hotellid on enamasti Sheratoni-nimelisel peatänaval, et oleks lihtne ja kiire ligipääs kogu melule. 

Nii El Mamsha kui ka Sakala on ideaalsed neile, kes soovivad hotellipiirdeist väljaspool puhkust täiendada ja osa saada killukesest kohalikust kultuurist.  

Iga päev võrdleme 6-te broneerimissüteemi ja üle100 000 Egiptuse reisi ning lisame päeva parimad sellele vebilehele: 

Nädala parimad paketid leiad SIIT: www.tuusik.ee/reisiotsing

Kuna käisime just iga aastasel hotellide vaatlusel, siis kõikidele küsimustele on meil vastused olemas - kirjuta: info@tuusik.ee 

Peredele 

Hurghada on vaieldamatult üks perepuhkuste meelispaiku just selle tõttu, et paljudes kuurortites on lastele absoluutselt kõik ajasisustamiseks olemas, alustades veeparkidest kuni diskode ja lõputu jäätiseni. Ja kõik on hinna sees! 

Parimate veeatraktsioonidega kuurordid:           
  Pickalbatros Albatros White Beach (El Mamsha)  Ideaalne eelkooliealistega
     
  Sunrise Aqua Joy (El Mamsha)  Parim rannalagoon ja pannkoogikohvik   
   
 Serenity Fun City (Makadi Bay)  Suurima veepargiga kuurort  
   
Täiskasvanutele 

Pole tähtis kas soov on rahu ja vaikus või just peolebelisus, Hurghadal on miskit igale maitsele ja ootustele. Valik parimaid 16+ hotelle:           
  Steigenberger Pure Lifestyle (El Mamsha)    
         
  Meraki (El Gouna)   Peokuurort    
               
 Sunrise Holiday Resort (Sakala)     
          
  Premier El Reve Hotel & Spa (Sahl Hasheesh)
      
Mida Hurghadas teha?   
Punane Meri on väga korallirohke, mis meelitab snorkeldama ja sukeldama miljoneid turiste aastas. 

Samuti on sealne maastik ideaalne golfimängimiseks ning adrenaliinihuvilistele leiab ka mitmeid kõrbetuure ATV-dega mööda liivakünkaid kihutades. 

Ja ärme unusta shoppamist – riided, jalatsid, vürtsid, puuviljateed, kaamelipiimast kehatooted – kohver olgu minnes pooltühi!    

  HEA TEADA! 

  • Hurghada on väga turvaline. Kõikidel kuurortitel on kahekordne turvakontroll ning oma veekindlad käepaelad. Väljas võib liikuda ka pimedas ilma kartmata. 
  • Ringi liiklemiseks küsi shuttle busside teenuse kohta hotelli infoletist või telli takso kasutades UBER äppi. Taksoteenus on odav! Ei soovita rentida autot, kuna liiklus on Hurghadas väga kaootiline ja kergesti segadusttekitav. Kogu Hurghadas on ainult 2 valgusfoori ja 4 bensiinijaama, mis on raskesti leitavad. 
  • Pideva interneti saamiseks osta lennujaamast või kohalikust kaubandusest (nt Senzo Mall) Etisalat 10€ kõnekaart 
  • Kauplemisel kasuta põhimõtet, et kui 50% esialgsest hinnast alla saad, siis ka sel juhul oled üle maksnud, seega järjepidavus on edukuse võti.  
  • Maksta saab nii eurodes, US dollarites kui ka kohalikes Egiptuse naelades. Parima kursi saad võttes kaasa eurosid ja hotelli pangaautomaadis need kohalike naelade vastu vahetades.