Tagasi

KREETA - Hania piirkond

  Kreeta on Kreeka kõige suurem saar ja pakub lõputuid võimalusi, mida teha ja näha. Käisin hiljuti Hanias (Chania), saare suuruselt teises linnas, mis asub looderannikul. Oma Veneetsia sadama ja vana sadama ümber paikneva vanalinna kitsaste ostutänavate ja lugematute rannaäärsete restoranidega muutus Hania kiiresti üheks minu lemmikkohaks Euroopas. Vanalinn on jalutamiseks üliromantiline koht oma keskaegse arhitektuuri, elegantsete häärberite ja mõne kõige omapäraseme tänavaga, mida olen Vahemeremaades näiinud. Suur-Haniast leiate aga paljud oivalised rannad, mille poolest Kreeta kuulus on.  

Selles imeilusas piirkonnas kulub terve nädal märkamatult, siinkohal tahaksin välja tuua kolm asja, mida Haniat külastav reisija peaks igal juhul tegema. 

   

  1. TUTVUGE VANALINNA VÕLUVATE TÄNAVATEGA 

Üks kõige toredamaid asju Hania puhul on see, et linnaga tutvumiseks pole vaja teha ajakava - linna kordumatu võlu peitub võimaluses lihtsalt ringi lonkida ja nautida selle kordumatuid vaateid, helisid, lõhnu ja maitseid. Uidake ringi ja tundke elust rõõmu, aga ärge jätke vahele: 

* Jalutuskäiku Veneetsia sadamas ja vanas sadamas (Old Port) - imetlege kindlasti majaka juures imelist päikeseloojangut.  

* Lonkige vanalinna vaiksetel kõrvaltänavatel - linn võib vaieldamatult uhkeldada mõne kõige võluvama tänavaga Vahemere ääres. Ärge jätke käimata ka Top Chaná (Topanás) linnaosas, kus kristlastest aristokraadid elasid Ottomani impeeriumi ajal. Siin leiate kaks Hania kõige enam pildistatud tänavat, Aggelou ja Theotokopoulou. 

* Sukelduge Kreeta ööellu, mis sobib igale maitsele. Hania pakub teile kõike, millest oskate unistada, alates mereäärsetest kohvikutest, kus on mõnus lõõgastuda ja kõik mured unustada, kuni baaride ja klubideni, mis pakuvad igat liiki muusikat džässist ja popmuusikast kuni elava kreeka muusikani.   

    

  • Proovige kohaliku      Kreeta köögi hõrgutisi – soovitan taverne Tamam ja Salis , kust leiate linna parima ja      autentseima Kreeka söögi. Proovige kindlasti Kreeka salatit ja heledat      õlu! Toredaks tavaks on see, et enamik restorane pakub eine lõpuks maja      poolt tasuta rakit (kange Kreeta naps) ja midagi magusat. Nämm! Nautige      samuti hommikueineks Kreeka jogurtit baaris Alcanea      Café & Wine Bar , imetledes samal ajal vapustavat vaadet vanale sadamale.
  • Jahutavat kosutust pakub käsitsi valmistatud gelato: seda värskendavat ja suvekuumust      leevendavat maiust pakub Delizia – jäätisekohvik, kus jäätis      valmistatakse kohapeal autentsete Itaalia retseptide järgi. Soovitan eriti      pistaatsiamaitselist gelatot!

       

  2. SUPELGE SEITAN LIMANIA KRISTALLPUHTAS VEES Paradiisi leiate vaid 30 minuti kaugusel Haniast. Seitan Limania randa, mida tuntakse ka Stefanou rannana, on lihtne sõita kas bussi või autoga. Tegemist on ühe  kõige muljetavaldavama abajaga, mida te olete kunagi näinud. Mere äärde minek ei ole siiski nii kerge: alla randa viib kitsas järsk rada, nii et pange kindlasti jalga korralikud jalanõud (mitte mingil juhul plätud!). Teel võib teil isegi avaneda võimalus kohtuda sõbralike kohalike mägikitsedega. 

Peene kiviklibuga rannas leiate asuursinise ja kristallpuhta vee. Võtke kaasa ujumismask, et uurida veealust elu, või hüpake sinisesse sügavusse kõrgemal asuvatelt kaljunukkidelt. Kindlasti võtke kaasa joogivesi ja suupisteid, sest rannas puuduvad kohvikud.  

      

3. VEETKE PÄEV GRAMVOUSAS

Alustage vara ja sõitke kell 8:30 Hania bussijaamast väljuva bussiga Kissamose sadamasse. Sadamast saate sõita 10:40 väljuva laevaga nii Imeri Gramvousa saarele kui ka Balose laguuni imelisele rannale. 

Pärast tunniajast laevareisi piki dramaatilist Kreeta rannajoont jõuate Imeri Gramvousale - väikesele asustamata saarele Kreeta looderanniku lähedal. Saarel on Veneetsia kindluse ja samuti mitmete hoonete varemed, mis ehitati Kreeta mässuliste poolt, kes olid sunnitud Kreeka Iseseisvussõja ajal elama saarel piraatidena. Teil on saarega tutvumiseks aega poolteist tundi, mis on piisav selleks, et matkata mäkke Gramvousa kindluse juurde, kust avanevad vapustavad vaated, ja pisut enne laevale minekut ujuda. 

Viisteist minutit hiljem jõuate Balose laguuni. Balos on kuulus oma türkiissinise vee, loodusliku ilu ja eksootilise maastiku poolest. Siin on teil aega viis tundi päikesetoolis päevitamiseks, madalas soojas meres ujumiseks või jalutamiseks ja ümbritseva looduse nautimiseks. Balos on kahtlemata Kreeta kõige pildistatum rand ja sellepärast pole midagi imestada, et aastaid tagasi külatasid seda kohta prints Charles ja printsess Diana oma erajahiga. 

Laev jõuab tagasi Kissamose sadamasse kell kuus õhtul, seal pääsete liinibussiga tagasi Haniasse.    

      

SUUREM VALIK REISE SIIN


Allikas: We Are Travel Girls