Tagasi

Kuidas arendab reisimine last?

   lennujaamas  Lapsega reisimine võib olla paljudele vanematele hirmutav. Töötades turismivaldkonnas, meie endi tutvusringkondades küsitakse palju nõu just selle kohta kui ohutu ikkagi lapsega teatud kohtadesse minna on, kas lennukid on varustatud lapsega lendamiseks, mis hotellid oleksid kõige lapsesõbralikumad ja nii edasi. Ütleks, et tänapäeval valikutest puudust pole kuhu lastega minna.

Aga miks plaanida lapsega koos reisile minekut?

Esiteks on see kindlasti teile mõlemale aeg, et koos olla ja kvaliteetselt aega veeta. Igapäevane rutiin on paraku kahandanud lastega veedetud aja minimaalseks, sest väsimus ja muud olmemured tihti trügivad vahele. Laps hindab koosveedetud aega enam kui materiaalseid asju, sest see tõstab lapse enesehinnangut, väärtustunnet pereliikmena ja edendab suhtlust vanematega. 

Ja veel 5 tähtsat põhjust..

1. Seiklus - ka lapsele on vajalik saada igapäevasest rutiinist ja mugavustsoonist välja ning kogeda reisimist kui suurt seiklust huvitavate ettevõtmiste ja ümbritsevaga. See õpetab lapsele ka kohanemist erineva keskkonnaga, mis tulevikus iseseisvumisel kasuks tuleb.

2. Empaatia - reisimisel on lapsel võimalik näha ja tutvuda erineva kultuuriruumi, kommete ja inimestega. See on vajalik silmaringi avardamaks ja arusaamiseks, et kõik ei ole ainult sellised, keda kodukandis näeb. Kuna maailm on pidevas muutumises ja rahvuste segunemised eriti aktuaalsed, vähendab see diskrimineerimist ja suurendab võrdõiguslikkust kogukondades.

3. Probleemide lahendamine - reisimisega vahest kaasnevad ka ootamatused ja muudatused. Laps õpib vanemate pealt sellistes olukordades käituma ja kompleksetes situatsioonides lahendusi otsima. 

4. Isiksuse arendamine - laps õpib reisides ja erinevates olukordades olles ka ennast palju paremini tundma: mis talle meeldib, mis ei meeldi, mis on uus ja huvitav, mis teda frustreerib jne. Reisilt võib avastada enda jaoks ka täiesti uudse hobi või huviala (nt. snorkeldamine, tennis, suusatamine).

5. Interaktiivne õpe - reisimine soosib reaalsuses tajumist seda, mida õpetatakse koolis või on loetud raamatutest. See on parim eluõpe, mis jääb meelde ning mille kogemusi ja teadmisi saab rakendada ka hilisemas elus.

laps lennukis  Nii et kallid lapsevanemad, ei pea kartma lastega reisimist! Lapsed on tihti palju vastuvõtlikumad ideele, et nad saavad kusagile minna teistsuguse transpordiga (buss, rong, laev, lennuk) ning minna vastu uutele seiklustele koos oma vanema(te)ga!

KÕIK HINNAS reisipakett al. 365 €

Vaata lisa: https://tuusik.ee/eripakkumised