Tagasi

Mida teha Sharm el Sheikhis?

Tuusik.ee müügi- ja personalijuht Pille käis hiljuti Sharm el Sheikhis tutvumisekskursioonil. Ta käis viimati Sharmis 20 aastat tagasi ning ei olnud tookord erilises vaimustuses. Kuna Pille peatus nädala jooksul kahes väga heas hotellis ja sai ka palju ringi käia, tuli ta seekord väga positiivsete emotsioonidega tagasi ja jagab lahkelt soovitusi..

Reeglina käiakse Sharmis ikka rannapuhkust nautimas ja valitakse peatuskohaks hotell, kus oleks võimalikult palju tegevust ja süüa-juua. Vahel võib aga juhtuda, et söögivalik pole just meeltmööda või on juba korduvalt  hotellis lebotamas käidud, siis võiks ette võtta midagi väljaspool hotelli. Nii nagu Türgis, on ka Egiptuses hästi populaarsed spaad. Üks uuemaid on Goldenspa Aladino Hammam. Egiptlased ise soovitavad kohe saabumispäeval end nö puhtaks küürida, et päike paremini pruunistaks. Esmalt võetakse leili Soome saunas, seejärel toimub pesu suures avaras pesuruumis, kus igale saunalisele on oma pesija. Kui keha puhtaks küüritud, on veel aega soojas basseinis lõõgastuda ning tassikest teed nautida. Seejärel lõdvestav massaaz ja voilaa, oledki päevitamiseks valmis. 

Kindlasti pakub mõnusat adrenaliini ATV safari. Kui võimalik,  siis soovitan selle sõidu planeerida päikeseloojangu aega. Kui plaanid safarile minna, siis võiks olla kodust kaasa võetud mingid riided, mis ei karda tolmu, sest ATV-dega kõrbeliivas sõites tuleb seda omajagu. Korraldajate poolt antakse kasutuseks kiiver ja kaitseprillid, et sõit oleks võimalikult turvaline. Meie sõit kulges mööda näilikku kõrbeteed beduiinide külakesse, kus tegime väikese peatuse. Huvilised said kaameliga sõita ning kes sõidust liiga väsinud, said teed juua ja jalga puhata. Hanereas liikusime tagasi alguspunkti päikeseloojangul ja tekkisid müstilised valgusmängud kõrbeküngaste vahel. 

SOHO väljak - erinevate poekeste ja söögikohtade keskus. Kui kõrbekuumus liiga teeb on võimalik peituda Ice Bar´i. Sissepääs tunniks maksab orienteeruvalt 9 €, selles sisaldub tervitusjook ja võimalus olla -9 kraadises külmkambris. Õhtuti kell 20 on Soho väljaku purskkaevu juures tagasihoidlik valgusshow. Ümber väljaku on erinevaid baare ja restorane, millest  julgen soovitada "Soho House" ja eriti Mai Thai restorani.

Päev Punasel merel on hea võimalus tutvuda Egiptuse veealuse maailmaga.  On ju Egiptus kuulus oma korallide ja värviliste kalakeste poolest. Valikus on kas Ras Mohamedi rahvuspargi külastus või siis suund Tirani saare piirkonda. Sadamas käib vilgas elu, paadid tulevad ja lähevad, huvilisi on palju. Punase mere värvikirev elu on kindlasti vaatamist väärt ja päev merel möödub mõnusas jahis kiiresti.

  Kindlasti soovitan mõnel õhtul ette võtta Farsha Cafe külastuse. Kindlam on, kui laud ette broneerida, sest see koht on väga populaarne. Mis siis teeb selle koha nii omapäraseks? Tegemist on vabaõhu kohvikuga, kus on võimalik einestada ja kokteile nautida. Kohvik asub mäe jalamil, seal on palju treppe ja eriti ettevaatlik tuleb olla õhtupimeduses. Kohvikut kaunistavad sajad laternad, mis muudavad selle koha maagiliseks ja sumeda valgusega hubaseks paigaks. 

 Hard Rock Cafe Nabq - tõenäoliselt ei vaja Hard Rock Cafe tutvustust. Lisaks söögi- ja joogipoolisele on võimalik nautida tantsurütme nii DJ kui ka elava muusika saatel. 

  Old Sharm Market ja Al Sahaba Mošee. Piirkonna tähtsaim mošee asub Sharm El Sheikhi vanalinnas. Mošee arhitektiks on egiptlane, kes oli inspireeritud Türgi arhitektuurist. Mošee kaks 76-meetrist minaretti paistavad kaugelt silma niiet nende järgi on linnas hea orienteeruda. Mošee ümbruses on palju poekesi, milles saab end proovile panna oma kauplemisoskuses.  

Tahaksid ka minna? Hetke parimad KÕIK HINNAS paketid al. 477 € - VAATA SIIT