Tagasi

MONTENERGO puust ja punaseks

 Kotor

Montenegro on Eesti turismiturul üsna uustulnuk ning arvatavasti üks enim küsimusi tekitav sihtkoht Tuusik.ee valikus. See on selline variant, et nagu tahaks minna, aga samas jube tundmatu. Pea pooled Tuusik.ee kollektiivist käisid eelmine hooaeg Montenegros, sest täpselt sama põnevus ja huvi tõmbas avastama seda salapärast riiki. Ütleme kohe ära, pettumust see kellelegi ei valmistanud ja pigem tuldi tagasi väga positiivsete emotsioonidega. Aga et kajastada kõige paremini, mis Montenegro valikul on ees ootmas ja lisame ka omapoolsed soovitused mida ja kus teha, et julgemalt otsustada Montenegro kasuks.

Kellele Montenegro sobiks? Kliendile, kes on põhisihtkohtades juba käinud ja soovib vaheldust. Montenegro ei ole selline massisihtkoht ja seal on palju huvitavat, mida nädala jooksul avastada (eriti loodus ja imelised vaated). Kes otsib kõik hinnas rannapuhkust ja soovib aega vaid hotellis veeta, siis pigem vast mitte.

Kui kaua kestab lend Tallinnast Montenegrosse? Mitte väga kaua, mingi 3 tundi :) Kui lennukis on suurema jalaruumiga istekohad eelbroneeritud ja söök ette tellitud, siis tundub see lennureis ikka väga lühikesena.

Tuusik.ee kollektiivist peatuti peamiselt kahes hotellis - Iberostar Herceg Novi 4* ja Carine Hotel Kumbor 4*

Kui pikk oli transfeer lennujaamast hotelli? Transfeer oli üsna aeganõudev, aga lõbusaks tegi asja see, et transfeer oli buss + laev. Sihtkohta jõudes ja kohe laeva peale sõites bussiga oli väga äge kogemus. Privaattrnsfeeriga + laev saaks kindlasti veidi kiiremini ehk kokku kuni 40-45 minutit.

Millised linnad/linnaosad avaldasid kõige rohkem muljet ja miks? Kõige ilusam koht oli Porto Montenegro - ilusad poed, restoranid ja jahid, nagu Monacos oleks olnud. Ka Porto Novi on väga uus jahisadama piirkond, kus asuvad luksuslikumad restoranid. Herceq Novi on armas linnake kauni promenaadi, väikese ja kompaktse vanalinnaga.  Porto Montenegro 

Mida soovitame Montenegros teha/näha/kogeda? Avastada loodust ja maad, näiteks külasta maailma kiireimat zip-line Tara Kanjonis, mille pikkus on 1050m ja top kiirus kuni 120km/h. Mõnus on matkata Durmitor rahvuspargis. Võtta aega lihtsalt promeneerida jahisadamates ja nautida mereande. Või rendi jaht ja seila päevake merel erinevaid jahisadamaid külastades. Kui soovid aga randa, parimad rannad Budvas on Mogren 1 ja Mogren 2.

Kuidas on üldine hinnatase väljas söömas/joomas käies? Kindlasti ei tasu hotellis võtta kõik hinnas paketti, sest väljas söömine on soodsam ja iga õhtu võib valida erineva restorani, kus näiteks selle päeva värskeid mereande pakutakse. Tore oli Herceg Novist sõita õhtusöögile paaditaksoga, kohe nagu eriline sündmus (paned ilusasti riidesse ja paadimees viib sind restorani). Minu lemmik toit oli must riis, sõin seda iga päev. 4-liikmelise pere õhtusöök veini ja õllega maksis vaid 40€, aga eks oli kallimaid kohti muidugi ka.

Mõned restorani ja söögisoovitused:

Budvas

  • JARDAN
  • OLYMP
  • PORTO
  • DUKELY - fine dining
  • EL MUNDO BUDVA - kokteilibaar
  • TORCH - rannabaar

Herceg Novis

  • GRADSKA KAFANA

Kohalikud delikatessid, mida tasub proovida:   Plescavica 

  • Pleskavica – nagu suur kotlet 
  • Sach – vasika või lambaliha potis kartuliga 
  • Tri Leche – ainuke kohalik magustoit

Montenegro väga lähedal asuv naaberriik on Horvaatia, kuhu tegid päevase reisi ka kõik Montenegros käijad.

Kas soovitad käia ka Horvaatias? Jah, Dubrovnikus, mis on suvel küll väga ülerahvastatud, aga kes pole käinud, siis hea võimalus üks päev seal veeta. Vanalinn on ikka imeline. Samas on see reis üsna ajakulukas, sest peab ületama piiri (üks on EL, teine mitte). Kõige lähemal Horvaatiale on Herceg Novi piirkond Montenegros. Väikeste lastega ei soovita seda reisi siiski ette võtta, meie teismelised ka ei saanud aru, miks oli vaja sinna ronida.

Kõik kinnitasid, et läheksid kindlasti Montenegrosse tagasi kui võimalus tekiks, kuna avastamist väärivaid piirkondi on palju.

Soovid ka Montenegrosse minna? Montenegro hooaeg algab 15.mai ja kestab kuni oktoobrini. Väljumised on IGA esmaspäev, kolmapäev ja reede. 

7-öised reisipaketid al. 535 € - need leiad SIIT