Tagasi

REISIBLOGI – 10 ASJA, MIDA TEHA HORVAATIAS

Horvaatias leidub kõike: kivide vahel peituvaid abajaid, puutumata randu, keskaegseid linnu ja looduslikke imesid. See maa on suurepärane puhkusesihtkoht nii seiklejatele kui päikesekummardajatele. Lühikese reisi jooksul ei jõua te seal kõike teha ja näha. Asjade lihtsustamiseks panin kirja 10 punkti, mida peaksite Horvaatias tegema!

Jalutage mööda Korčula kõrvaltänavaid
Korčula on kaunis saar abajate ja lõhnavate männipuudega, mis võitis koheselt mu südame. Idüllilises linnakeses on mereäärsed restoranid, keskaegsed kirikud ja ühed kõige ilusamad kõrvaltänavad, mida olen eales näinud. Veetke päev mööda munakivitänavaid jalutades ja tehke mändide varjus lõuna. Kõige parem viis saare ja kõigi selle varjatud soppide avastamiseks on rentida skuuter või ATV.

Ronige Hvaris Spanjola kindluse tippu
Teekond üles on küll järsk ja raske, kuid ülalt avanevad vaated on iga sekundit väärt – Hvari vanalinn, sadam ja Pakleni saarte kogum. Minge kohale päikeseloojangu ajaks, mil kuldne kuma katab terrakotavärvi katuseid.

Ujuge Krka joa all
Krka juga on Plitvice järvede järel kõige külastatum veekogu. Selle teeb eriliseks asjaolu, et saate ujuda otse võimsa veejoa all. Vesi on külm, aga ei saa ju jätta kasutamata võimalust supelda niivõrd sürreaalses kohas?

Ronige Dubrovniku linnamüüridel
Dubrovnik on ilus nagu postkaart oma kõverate kõrvaltänavate, apelsinivärvi katuste ja keskaegse arhitektuuriga. Linna ja seda ümbritseva Aadria mere avastamiseks on kõige parem kõndida linnamüüridel.

Külastage UNESCO nimestikus olevaid Plitvice järvi
Plitvice järved on olnud mu soovinimekirjas niikaua kui mäletan, nii et mul oli hea meel, kui sain need lõpuks maha tõmmata. Üks reisi kõige sürreaalsemaid momente oli kaljuserval seismine ja võimsa veekaskaadi vaatlemine. Järved on tohutusuured. Nende uurimiseks võiks vabalt kuluda üks või mitu päeva. Plitvice järved on üheks Horvaatia kõige külastatumaks vaatamisväärsuseks, nii et olge valmis rahvamassideks, eriti suvekuudel. Jõudke varakult kohale, siis on järved kogu oma tüünuses ainult teie päralt.

Külastage keskaegset Trogiri linna
Trogir on veega ümbritsetud linn keskaegsete müüride vahel. See on kantud UNESCO maailmapärandite nimestikku tänu oma romaani- ja renessansiaegsele arhitektuurile. Jalutage munakivitänavatel, ostke Horvaatia oliiviõli ja ronige üles kindlusele, et heita pilk kogu ajaloolisele linnasüdamele.

Sööge Horvaatia parimas restoranis
Šibenikus asub Horvaatia parim restoran: Peligrini. See teenis sama auhinna teist aastat järjest iga-aastasel Dobri restoraniauhindade jagamisel. Menüüst leiate traditsioonilised Horvaatia road väikse „kiiksuga“, näiteks trühvli-prosciutto pasta lambajuustu, lambaliha ja paprikapüreega. Restoran tunneb uhkust nii Horvaatiast pärit toiduainete kvaliteedi kui Dalmaatsia veinide üle. Ärge unustage ka avastada ilusat Šibeniku linna, ronida üles kindlusesse ja külastada Püha Jamesi katedraali.

Elage saareelu Dugi Otokil
Dugi Otok on täiesti radariulatusest väljas, mis teeb sellest ideaalse puhkusepaiga. Pole trendikaid baare, peeni restorane ega palju mugavusi, kuid seal on väga vähe turiste. Justkui saar oleks ainuüksi teie päralt. Külastage idüllilisi randu nagu Sakarun ja nautige Telašćica Looduspargi tahumatut ilu.

Ujuge Aadria meres
Horvaatia rannad on kaunid. Lainete värv muutub sügavsinisest türkiisist smaragdroheliseks ja rannad on sageli ümbritsetud männi- ja haljaspuudest. Aadria meri on üks ilusamaid Vahemeres oma kaunite varjundite jaa veealuse maailmaga, nii et ujuge selles nii palju kui saate.

Avastage Spliti linna
Spliti ei panda sageli tähele ja seda kasutatakse Horvaatia saarte ühenduslülina. Split pole aga ainult hea sadamalinn. Tegemist on väga ilusa linnaga. Ronige kellatorni ja nautige sealt avanevaid vaateid, õhtustage Diocletiani palees ja uitage mööda munakivitänavaid. Langete kindlasti linna lummusesse.

Horvaatia reisipakkumised leiad siit: https://tuusik.ee/reisiotsing

Autor: Brooke Saward