Tagasi

Reisikonsultant Maarja puhkus

Võtsime veebruari algul perega ette reisi Egiptusesse Sharm El Sheikhi, et saada natukegi päikest ja energiat. Muidugi sai reis broneeritud läbi Tuusik.ee.

Minu aus arvamus: IImselt ei saa ma Egiptusega kunagi sõbraks aga kui tahta soodsalt soojale maale ja ruttu siit külmast Eestist mõneks ajaks põgeneda, siis ei ole sellel Egiptusel ka midagi viga.  

Valisime (õigemini valisin) hotelliks Pickalbatros Laguna Vista Hotel 5* - Sharm El Sheikh. Hotelliga võis väga rahule jääda, ala on suur, toidud on head ning ka meelelahutusel ei olnud viga. Ka toad olid kenad, suured ja puhtad. Kui väga tahta nuriseda siis miinusteks oli see, et lõpuks oli raske meelepärast toitu valida, sest kōik oli juba proovitud; lisaks sellele olid tubade seinad väga hästi läbi kostvad ning kui väljas oli vähe suurem tuul siis oli seda tuppa väga hästi kosta (aga need on nii väikesed probleemid, mille üle nuriseda sest tegelikult oli tõesti hea hotell). Kui on suur soov ka hotelli rannas snorgeldada ja koralle vaadata, siis võibolla ei ole see hotell parim valik, sest rannas on koralle vähe ning  seal kus ujuda ja snorgeldada saab, ei ole neid üldse näha (ujuma pääseb pontoonilt). AGA tegelikult pikendatakse hetkel pontooni ning võibolla juba varsti saab ka korallide juures ujuda ja snorgeldada.   

Tihtipeale küsitakse meil tööl, kas selles piirkonnas (Nabq Bay) on ka tuult? Jah on küll, aga see ei häiri absoluutselt. Ajabki sääsed eemale ning on kuuma päikese käes olles väga hea jahutus.

Lisaks on ka hotelli asukoht selle poolest hea, et kui tahad šoppama minna siis astu paremale vōi vasakule ja oledki juba poes ehk siis hotell asub täpselt promenaadil ja kui päike ära kaob, siis on hea seal jalutamas käia (PS: Ületee on kohe ka McDonalds ). Seega hotelli julgen kōigile soovitada või kui tõesti lastest puhkust soovite siis kohe üle tee on ka sama keti hotell ainult täiskasvanutele Pickalbatros Laguna Club Resort Sharm El Sheikh 5*.  

Nii… aitab sellest hotelli jutust. Räägime ekskursioonidest. Vōtsime siis terve puhkuse jooksul 3 ekskursiooni: 

1. MEREPÄEV koos Sinaistar'iga (kindlasti soovitan, kuna see on eestlaste ettevõte ning kogu info on eesti keeles). Saime snorgeldada, 1x sukelduda ning hinnas oli ka lōunasöök (merel olime umbes 7h). Merepäeva saab mugavalt eesti keeles broneerida läbi Sinaistar kodulehe ja maksab ligikaudu 100 €/inimene (koos piltidega!). Taolisi merepäevi saab ka veidi soodsamalt läbi reisikorraldaja, aga meile oli tähtis, et saame eestlaste firmaga minna ja kogu tegevus toimus eesti keeles  Sukeldumine 

2. MEGASAFARI, kus siis saime sõita ATV-dega, kaamlitega (ei olnud midagi erilist, pigem hakkas kaamlitest kahju), saime proovida parasurfingut ja ka banaanipaadi sōitu ning viimaseks oli ka klaaspaadiga sõit ehk saime näha mereelu ise kuival olles.  kaamlisõit   Safari 

3. DELFINAARIUM - see oli ka samuti tore kogemus. Mõlemad safari ja delfinaarium said broneeritud läbi kohapealse TezTour reisiesindaja ning hinnaklass 35 € -100 € taaskord. Broneerides läbi oma reisikorraldaja garanteerib giidi olemasolu ja viiakse-tuuakse hotelli iga ekskursiooni alguses-lõpus ehk ise ei pea mittemillegi pärast muretsema.

Kokkuvõttes oli reis siiski tore. Egiptus ei ole küll “my cup of tea”, aga kes iganes palmi alla tahab saada, siis see sihtkoht on hea valik küll. Keda ka valuuta teema huvitab, siis kogu kauplemine käis neil kas dollarites või eurodes ja väga vähesed poekesed tahtsid saada kohalikku Egiptuse raha. 

SOOVID REISIPAKKUMIST VÕI MUUD SIHTKOHA INFOT? Kirjuta julgelt maarja@tuusik.ee

Parimad Egiptuse reisipakkumised leiad SIIT