Tagasi

Sharm el Sheikh - Egiptuse paradiis

Sharm el Sheikhi reisimiseks on palju põhjusi. Mina olen seal olnud tööasjus ühe ajakirjanike rühma saatjana ja see võimaldas mul sõltumatu vaatlejana näha kõike, mis on sellel linnal pakkuda.  

  ...Ilm

Meie reis toimus märtsi keskel, mis suuremas osas Euroopa riikidest on tuntud oma halva ilma poolest. Istusime lennukisse talvejopedes, päev oli vihmane ja sooja oli umbes 10 kraadi. Kui me Egiptuses lennukist väljusime, võttis meid vastu päike, 25 soojakraadi ja pilvitu taevas - kindlasti mitte talvejope kandmiseks.  Ilm püsis terve nädala enam-vähem samasugusena. Mõnikord nägime hommikuti väheseid pilvi, aga päeval muutus ilm taas päikeseliseks ja temperatuur oli 23-28 kraadi vahel. Õhtuti ilm läks pisut jahedamaks ja pärast õhtusööki oli vaja kerge jakk selga panna.    

     

... Inimesed ja kultuur

Ma tean, et enamik teist ütleb mulle, et see on Araabiamaa! Te olete tõenäoliselt käinud Tuneesias või Türgis ja teile meeldis kõik PEALE inimeste? Saan muidugi väga hästi aru, kui ärritav see on, et kõik proovivad teid puudutada, oma poodidesse tirida, vaatavad imelikult naisi, kes ei kanna pearätte, jne. Võin aga kinnitada, et Egiptuses ei juhtunud minuga midagi sellist.


Reisi ajal õppisin väga palju selle riigi ja tema kultuuri kohta ja olen kindel, et enamikku sellest lääneriikides ei teata.  Nagu eespool lühidalt mainitud, oli Egiptus kristlik riik ja seal elab ikka veel umbes 30% kristlasi. See muidugi mõjutab tugevalt riigi kultuuri ja riiki reisijate vabadust turistide või naistena.  Õppisin mõistma, et Sharm el Sheikhis elavad inimesed on südamlikud, avatud ja õnnelikud ning räägivad meelsasti oma maast, kultuurist ning mõtetest. Nad kohtlevad teid austusega, aga ootavad samasugust suhtumist teilt endilt.

Minu reisi tipphetki oli see, kui üks araabia mees selgitas mulle oma mõtteid jumalast: Te ju teate, kuidas asjad käivad. On üks tõesti sündinud lugu ning palju inimesi ja põlvkondi, kes räägivad täpselt ühesugusest kogemusest. Nad hakkavad ajalugu kokku keerutama, lisades ühte kohta pisut rohkem ja jättes kohast midagi välja. On olemas ainult üks jumal ja tõenäoliselt ei ole ühelgi religioonil õigus selle suhtes, mida nad oma usklikele kuulutavad. Me usume kõik ühte asja, aga me lihtsalt ei saa sellest aru!  

Ma ei ole olnud just paljudes kohtades, kui üldse, kus veealune elu oleks mind sedavõrd hämmastanud. Käisin esimest korda Sharm el Sheikhis rohkem kui 13 aastat tagasi. Mäletan tänini värve ja kalu, mis mind rabasid, kui ma oma pea vee alla pistsin.  Ka seekord oli täpselt samamoodi. Kalad selliste värvide ja kujudega, et tunduvad ebaloomulikud ja oleks nagu pärit kosmosest. Värvikirevad triibud ja punktid, mis on erinevatel kalaliikidel erinevad. Olen ümbritsetud kõikidest värvidest: roheline, punane, sinine, must, valge ja kollane. Kõikjal meres laiuvad korallid, mis omandavad päikese käes imelise valguse. Viimastel aastatel pole Sharm el Sheikhis nii palju turiste olnud ja veealusel elul on olnud võimalus taastuda. Sellepärast on praegu sinna veel toredam sõita.  Enamikus kohtades, näiteks Maldiividel, on korallid ranniku lähedal surnud - need on hallid ja kuivanud. Sharm el Sheikhis on korallid seevastu oma värvid tagasi saanud ja vägagi elus.       

         

 Kui blogijad kirjutavad hotellidest, tundub see alati reklaamina. Mind ei kutsutud sellele reisile blogijana ja ma ei ole seega kohustatud neist ülevaadet kirjutama. See tähendab, et lisaks oma tavapärasele aususele, olen otsustanud kirjutada ülevaate vaid sellepärast, et ma tõeliselt nautisin oma aega hotellis Royal Savoy. Kui ma Royal Savoy tuppa astusin, hämmastas mind kõigepealt sinna paistev valgus. Vaade toast oli otse privaatsele basseinialale. Hotell on ainult täiskasvanutele ja seega suurepärane koht lõõgastavaks puhkuseks.


Rand on vaid 15-minutilise jalutuskäigu kaugusel.  Üks minu lemmikhetki, mida ma - nagu te kõik teate - väga armastan, hommikusöök, oli järgmise päeva hommikul. Pärast ärkamist lonkisin mööda koridori hommikusöögisaali. Ilm on imeilus ja ma läksin otsejoones istuma väliterrassile. Vaade on imeline. Näha on korraga nii basseiniala, rand kui ka mereäärsed hooned.    

   

Just sel hetkel, kui mulle meenus, et pean tõusma ja endale Rootsi lauast midagi juua võtma, tuli minu juurde tüdruk ja tõi täpselt selle, mida soovisin: pudeli mullita vett, cappuccino ja värskelt pressitud apelsinimahla.. See oli fantastiline hetk. Ta tegi seda igal hommikul, väikese naeratuse ja sobivalt doseeritud sõbralikkusega, ja mitte ainult mulle, vaid meile kõigile.  Intuitiivne teenindus ongi peamine põhjus, miks ma end Sharm el Sheikhi hotellis Royal Savoy nii hästi tundsin.   

        

Teine asi, millest ei saa üle ega ümber, on nende eriline kõik-hinnas teenus. Me kõik teame, mida see tähendab! Teie reisi hinnas on kõik joogid ja söögid – aga vähemalt tavaliselt ei hõlma see lisaks veel lõbustuskeskust!  Savoy gruppi kuulub kolm hotelli: Sierra, Savoy ja Royal Savoy. Lisaks hotellidele kuulub gruppi ka SOHO lõbustuskeskus. See on kõigile avatud koht, kus on palju restorane, uisuväljak, baarid, bowlingurada ja mõned poed. Kui te olete broneerinud teenuse vägagi-kõik-hinnas, võite süüa SOHO keskuses MISTAHES restoranis.  Arvestades, milline on praegu Egiptuse naela vahetuskurss, on see hotell parim, mida võite endale lubada mõistliku hinna eest. 

Reisipaketid leiad SIIT: https://tuusik.ee/reisiotsing

Allikas: https://www.be-sparkling.com/en/egypt-sharm-el-sheikh-lost-paradise/