Tagasi

19 toredaimat ajaveetmise võimalust Alanyas

Eelmisel aastal olin umbes samal ajal peaaegu kaks nädalat Istanbulis, lonkides omapäi ringi ja proovides läbi kõik parimad spaad ja restoranid. Mulle meeldis tohutult Türgis olla: armusin selle maa ajalukku, söökidesse ja Türgi rahvasse. Istanbulist sai üks minu lemmiklinnu. Tahtsin Türki tagasi tulla, et minna rannikule, kohta, kus Beni perekond on juba aastaid puhkusel käinud. Otsustasin oma teel Kreekasse teha vahepeatuse Alanyas ja ma tahan teiega jagada parimaid asju, mida võib Alanyas ette võtta!  Alanya on väike rannikulinnake, kus võite nädalaid mõnusalt puhata, aga minu nimekirja saab siiski läbi teha vaid viie päevaga, isegi neljaga, kui olete kiire!  

Mida silmas pidada enne reisi  

Ärge unustage reisikindlustust. Ma soovitan alati hankida igale reisile reisikindlustuse lihtsalt sellepärast, et te ei tea kunagi, kas võite süüa valet asja või kaotada oma kohvri. Lisaks on mitmed tegevused üsna seikluslikud.  

Kuidas Alanyas ringi liikuda  

Taksosid on palju ja minu kogemuse kohaselt on need mõistliku hinnaga. Kõik taksojuhid kasutavad taksomeetrit, ilma et seda oleks vaja paluda. See on üldine komme.  Linnas oli ka kohalikke busse, aga mul pole aimugi, kuidas need töötavad, ma ei sõitnud nendega, aga kujutan ette, et busse saab peatada käeviibutusega ja lihtsalt juhile maksta.  Turismibüroo Alanya Tourism on tasemel. Seal saab kõikjale kohti broneerida ja leiate suure valiku linna tutvustavaid brošüüre.  

19 toredaimat ajaveetmise võimalust Alanyas  

1. Alanya kindlus  

      

Linna kohal troonivat kindlust on võimatu mitte märgata. Ammustel Aleksander Suure päevadel kubisesid siinsed veed piraatidest, kes kasutasid kindlust oma pelgupaigana. Müürid palistavad linnaserva otse mererannast kuni mäetipuni. Õhtul need valgustatakse ja see on lummav vaatepilt. Sissepääs kindlusesse maksab ainult neli dollarit. Kindluses tasub tõesti ringi uidata kasvõi juba ülevalt avanevate vaadete pärast. PS: ehkki seda nimetatakse kindluseks, on tegelikult tegemist varemetega.  

2. Damlatase koobas  

Koobas on küllaltki väike ja sellega tutvumine ei võta rohkem aega kui umbes 15 minutit. Kui soovita, võite jääda kauemaks ja lihtsalt lõõgastud rannal. Koobas avastati juhuslikult, kui 1948. aastal ehitati Alanya sadamat. Teise maailmasõja ajal peitsid koopas end Saksa sõdurid ja räägitakse, et koopa õhk parandas nende hingamisprobleemid. Sissepääs maksab umbes 2 dollarit.  

3. Alanya dokid  

Alanya dokid on Alanya laevatehase varemed. Siia toodi kai äärde laevad, kui nendel oli vaja mingeid töid teostada. See, kuidas laevad dokkidele saadi, on pisut hullumeelne. Oli olemas Rooma kraana, mis tõstis laevad üles, tõstvaks jõuks olid sealjuures mehed, kes panid ratta pöörlema, joostes selle sees nagu hamstrid. Kui te ostate dokkide külastuse koos Punase torniga, maksab sissepääs kummassegi vaid ühe dollari.  

4. Punane torn  

Nagu öeldud, maksab pilet vaid ühe dollari, kui ostate selle kood dokkide piletiga. Kõik vaatamisväärsused on siin nii soodsa hinnaga! Punane torn on dokkide lähedal. Punasest tornist näete müüri, mis ühendab seda kindlusega. Tornis võite ronida selle tippu, seal on mõned väikesed laevamudelid, aga olulisem on vapustav vaade, mis ülevalt avaneb.  

5. Kleopatra rand

    

 Kleopatra rand on populaarne rannalõik, mille arvukad restoranid on mugavalt nimetatud järjekorranumbri alusel. Meie veetsime mitu korda suurepäraselt aega restoranis nr. 22, mis oli fantastiline koht. Hea toit, odavad dringid, mõnusad võrkkiiged. Vesi on imeline ja isegi kui teil pole aega rannas olla, nautige oma külastuse ajal Vahemere merevett! 

    

6. Ekskursioon koobastesse piraatide laevaga  

Omal ajal olid piraadid siinkandis tõsiseks probleemiks. Praegu on meri täis piraatide laevu, millel võite teha ekskursiooni koobaste või rannakaljude juurde, et neilt vette hüpata. Laeval pakutakse einet ja toimub pidu. Hind on umbes 20 dollarit inimese kohta, aga küsige mitmest kohast. Kui teid on terve rühm, võite saada korraliku allahindluse.  

7. Lõuna Dimcayi Pinarbasis  

Pisut linnast väljas voolab mägikanjonitest alla jääkülma veega jõgi. Arvukad restoranid palistavad kogu jõe randa, aga see on neist üks kuulsamaid. Selles restoranis sõin parimat toitu Alanyas. Ma soovitan tõsiselt, et seda tuleks kindlasti proovida! Restoran on näha Google’i kaardil. Kõigi jõel olevate restoranide nimes on „dimcayi“, vaadake, et ikka õigesse lähete. Saate kõhu korralikult täis süüa vaid 8-9 dollari eest.  

8. ATV-dega ekskursioon Tauruse mägedesse  

Meri on muidugi ahvatlev, aga ärge unustage mägesid! Tauruse mäed on imeilusad. Võite minna džiibiekskursioonile, aga mina lähen alati kui vähegi võimalik sõitma ATV-ga. Ekskursioonil tuleb püsida üksteise kannul, kiirus on suur ja kogu sõit pakub põnevust. Rajal on paar hüppekohta (ahmisime õhku) ja mõned põnevalt järsud kurvid. Teist tehakse fotosid ja videofilm, mida saab hiljem osta. Kui tahate raha kokku hoida, võtke kaasa oma prillid ja plaaster, need on tõesti vajalikud, sest rataste alt lendab meeletult mustust ja tolmu. Hind on 38 dollarit inimese kohta või 50 dollarit kahe peale, kui lähete kahekesi ühe ATV-ga.  

9. Sõit tiibvarjuga (paraglaiding)  

    

Aasta tagasi sõitsin tiibvarjuga Interlakenis ja olin sellest vaimustuses. Goas näen alati tiibvarjureid, aga mõtlen, kas neis on sama hoog või hõljuvad nad pehmelt ja sujuvalt nagu tiibvarjusõit peaks olema. Alanyas on tiibvarjusõitjad kõikjal, ja ma otsustasin proovida. See oli närvekõditav! Kui te jooksete üle kaljuserva, tõstab õhk teid pilvedesse. Üleval on külm ja läbi pilvede on vähe näha.  

10. Džiibiekskursioon Sapadere kanjonisse  

   

Kanjon on imeilus ja see on suurepärane võimalus sõita üles ja nautida mägimaastikke. Te võite 35 dollari eest rentida džiibi terveks päevaks või minna ekskursioonile, mis maksab umbes 25 dollarit inimese kohta. Kanjonis jalutamine kestab umbes 20 minutit, kanjoni lõpus on kosk. 

11. Reedene turg 

Mulle meeldib alati reiside ajal kohalikul turul käia ja Alanyas peetakse suurt turgu reedeti. Kui teil on aega, minge seebipoodi, kus valmistatakse traditsioonilist seepi, mida kasutatakse Türgi saunas. Seebi nimi on Green body (roheline keha, seebipood paikneb täitsa turu servas (olemas Google’i kaardil).  

12. Aerusurfamine (SUP)  

Aerusurfamist saab harrastada kindluse juures, kust avanevad imelised vaated. Hind on umbes 15 dollarit inimese kohta.  

13. Jett ja flyboard (hõljuklaud)  

Jett maksab umbes 50 dollarit tund, aga soovi korral võite selle võtta lühemaks ajaks.  

14. Türgi saun hammam ja spaa  

Türgis tuleb kindlasti ära käia Türgi saunas. See on kümblusasutus, kus teid põhjalikult puhtaks kooritakse. Massaaž maksab ainult 15 dollarit hammamis ja 35 dollarit kui te selle eraldi võtate. Hammami silte võite linnas näha kõikjal.  

15. Türgi kohv ja tee  

Ainult umbes dollari eest saate oma elu kangeima kohvi. Türklastele on tüüpiline võtta hommikusöögist magamaminekuni päeva jooksul mitu korda aeg maha ja juua tassike teed või kohvi (koos sigaretiga). Proovisin seda mõned aastad tagasi Bosnias, aga kahjuks pean ikka veel Türgi kohvi enda jaoks liiga kangeks. Sellel on paksu supi konsistents, väikeses tassikeses on kogu kohvipuru. Aga igal juhul tasuks seda proovida! Paneb igatahes vere käima.  

16. Päikeseloojang kindluse ja mere kohal  

Koht, kus päike loojub, muutub aasta jooksul. Talvel laskub päike mere kohal, aga nihkub suvel kõrvale ja vajub alla kindluse kohal. See on tõeliselt lummav vaatepilt. Kui te soovite päikeseloojangul romantilist õhtusööki vaatega kindlusele, siis peaksite minema Rihtimisse. Toit oli ülimaitsev! Kindlasti soovitan proovida lambakarbonaadi ja kalmaare.  

17. Värske apelsinimahl  

    

Apelsinidest ei pääse Türgis üle ega ümber. Türklased on hullud apelsinide järele! Apelsinipuud kasvavad kõikjal ja Alanya linnasildi kõrval on hiiglaslik keerlev apelsin. Tänavate ääres on apelsinikujulised kioskid, kus müüakse värsket apelsinimahla. See on nii maitsev, otsekui oleks sinna lisatud naatriumvesinikglutamaati. Türklased juba teavad, kuidas apelsine kasvatada!  

18. Kardisõit  

Käisin kardiga sõitmas Alanya pargis. ’see asub küll linnas, aga sinna tuleb sõita taksoga. Ma ei mäleta, kui palju takso maksis, aga pakun, et vähem kui 5 dollarit. Kardirada on väike, aga nii palude pööretega, et pakub suurt naudingut. Ja kiirus on tõesti märkimisväärne. Ma lihtsalt armastan kardisõitu!  

19. Nautige ehtsat Alanya toitu  

  

Viimasena soovitan soojalt nautida autentset Alanya lõunasööki. On restorane, kus lõuna on kohalike naiste poolt koduses stiilis eelnevalt valmistatud ja serveerimiseks valmis. Te peate lihtsalt näitama, mida soovite. Hind on kolm kuni viis dollarit, sõltuvalt sellest, kas soovite liha või mitte. Ma lihtsalt armastasin neid eineid ja seda, et sõin nagu kohalikud.  

TÜRGI REISIPAKETID LEIAD SIIT: https://tuusik.ee/reisiotsing

Vaata ka: https://tuusik.ee/blogi/miks-turgi

 Allikas: https://hippie-inheels.com/